Sdílet
 

Proč právě sekční garážová vrata?

Datum vydání: 04.10.2013 | autor:

Za oblibou sekčních garážových vrat stojí jejich technické vlastnosti, vzhled, uživatelský komfort, kvalita a cena. Tato vrata fungují jako ucelený systém, jednotlivé sekce se vysouvají vzhůru pod strop a vrata proto nezabírají v garáži téměř žádné místo, pokud je otevřena. Navíc nám tak nepřekáží ani zprava či zleva, natož před stavebním otvorem. Do prostoru garáže vlastně vůbec nezasahují.

Sekční garážová vrata Sekční garážová vrata
Sekční garážová vrata
Sekční garážová vrata Sekční garážová vrata
Sekční garážová vrata

Složení systému sekčních garážových vrat a přednosti

Systém sekčních garážových vrat se skládá z vodících lišt, po nichž se vrata vysouvají, z jednotlivých sekcí, pantů, pružin, hřídele a koleček. Všechno kovové příslušenství je na povrchu chráněno proti korozi (nejčastěji pozinkováním). Tato vrata jsou nejčastěji tvořena šesti až osmi panely o výšce 500 až 610 mm a panely se pohybují svisle po kolejnicích, u stropu pak zahýbají do vodorovné polohy. Pro montáž sekčních vrat není třeba nadpraží a spodní rám. Ovšem nabízena jsou i sekční vrata s bočním zasouváním. Díky bezpečnostním zámkům se nemusíme bát ani přivření prstů mezi jednotlivými sekcemi, natož zranění při otevírání a zavírání vrat jejich spodní hranou. 

Sekční garážová vrata se snadno ovládají, nejsou hlučná a výborně izolují teplo (panely o šířce 40 mm jsou tvořené dvěma galvanizovanými plechy s tvrzenou izolační výplní), proto jsou vhodná i pro vytápěné garáže. Ale sekční vrata se vlastně hodí pro jakoukoli garáž, obzvláště však pro ty garáže, které jsou omezeny prostorem u vstupu. Pokud je garáž například umístěna kousek od silnice, či přímo u chodníku, jsou sekční vrata ideální. Pravda, lze použít i vrata rolovací, ovšem ta jsou méně bezpečná (snáz jimi pronikne do objektu zloděj) a mají mnohem horší tepelně izolační vlastnosti, navíc jsou i výrazně hlučnější.

Dokonce i průmyslová vrata jsou velmi často řešena jako sekční. Řešení sekčních vrat je vhodné i pro velké stavební otvory a navíc tato vrata snesou vysokou zátěž, čili velmi časté používání.
Sekční garážová vrata Sekční garážová vrata
Sekční garážová vrata
Sekční garážová vrata Sekční garážová vrata
Sekční garážová vrata

Ovládání sekčních garážových vrat

K sekčním garážovým vratům volíme elektrický pohon a dálkové ovládání. Pohon ovládaný dálkovým ovladačem zvyšuje uživatelský komfort. Ovšem k dispozici je i ovládání manuální pro případ výpadku elektřiny a nebo prostě proto, že tak vrata ovládat chcete. Na druhou stranu nebudete muset díky elektrickému pohonu vystupovat z auta za jakéhokoli počasí. Na jejich otevření si počkáte v teple a suchu. A vrata se automaticky také zavřou.

Údržba sekčních vrat je nenáročná, životnost dostatečně dlouhá, provoz bezpečný a těsnění vrat je u těch kvalitních velmi dobré.

Vzhled sekčních garážových vrat

Vybrat si můžete barevné provedení v mnoha odstínech, nebo imitace dřeva. Na výběr je i mnoho typů a povrchů sekcí.
PROJEKČNÍ KANCELÁŘ-  Ing.ČERNÝ PETR

PROJEKČNÍ KANCELÁŘ- Ing.ČERNÝ PETR

Milevsko, Milevsko, Sažinova 763, 39901
Tel: 382 553 070
Web: http://www.ceskestavby.cz/cerny/
E-mail: cerny_projekce@volny.cz
Sdílení článku

Sdílejte na sociálních sítích

PROJEKČNÍ KANCELÁŘ- Ing.ČERNÝ PETR

Milevsko, Milevsko, Sažinova 763, 39901
Tel: 382 553 070
Mobil: 728 202 036
Web: http://www.ceskestavby.cz/cerny/
E-mail: cerny_projekce@volny.cz

Vybíráme články

Ohodnoťte článek kliknutím:
Diskuze na téma "Proč právě sekční garážová vrata?"

Buďte první a napište komentář k  "Proč právě sekční garážová vrata?"

NAHLÁŠENÍ NEVHODNÉHO PŘÍSPĚVKU zavřít
Opravdu chcete nahlásit administrátorovi tento příspěvek jako nevhodný ? ANO NE