Sdílet
 

Proč si nechat postavit právě dřevostavbu

Datum vydání: 25.11.2016 | autor:

Dřevostavba může být postavena již za 1 měsíc - a to i v případě těch největších rodinných domů. Přitom není překážkou výstavby ani mráz. Co se týká nákladů na vytápění, je nutným maximem téměř všech dřevostaveb od společnosti RD Rýmařov s.r.o. 60 kWh na m2 obytné plochy ročně. Každá řada přitom nabízí nepřeberné množství rodinných domů, jejich variant provedení a architektonických doplňků.

Nejžádanější dřevostavba v ČR - model NOVA 101. Nejžádanější dřevostavba v ČR - model NOVA 101.
Nejžádanější dřevostavba v ČR - model NOVA 101.
V jednoduchosti je krása! A to platí i pro dřevostavbu Nova 722. V jednoduchosti je krása! A to platí i pro dřevostavbu Nova 722.
V jednoduchosti je krása! A to platí i pro dřevostavbu Nova 722.
Mnoho lidí u nás žije jste pod vlivem některé z mnoha mylných představ o dřevostavbách. Důsledkem toho se u nás staví méně jak 1% staveb ze dřeva. Přitom v sousedním Rakousku a Německu je to 10 a 15%, v USA 60%, ve Skandinávii a Kanadě dokonce přes 70%. Lepší než podléhat mýtům je zjistit si skutečnost, uvést věci na pravou míru.

Hlavní přednosti dřevostaveb RD Rýmařov

  • Stylový a moderní vzhled, v žádném případě nejde o jakési 'hájenky'!
  • Extrémně rychlá výstavba, bydlíte již do jednoho měsíce!
  • Velmi výhodná cena – jsou nabízené plnohodnotné dřevostavby i za cenu pod 2 miliony Kč! Cena je navíc na 100% garantovaná, čili vždy je ve smlouvě konečná a nehrozí vícenáklady!
  • Energeticky úsporné - ušetříte desetitisíce za energie!
  • 30 let záruka na konstrukční systém!
  • RD Rýmařov staví 500 rodinných domů ročně, realizovaných má již 23.000 domů včetně mnoha realizací po celé Evropě a historie firmy je dlouhá 46 let. A právě těchto 46 let je zárukou spolehlivosti.
Velkoryse promyšlený prostor s minimálními nároky na velikost pozemku nabízí dům NOVA 78. Velkoryse promyšlený prostor s minimálními nároky na velikost pozemku nabízí dům NOVA 78.
Velkoryse promyšlený prostor s minimálními nároky na velikost pozemku nabízí dům NOVA 78.
Dům střední velikosti NOVA 86 splňuje požadavky na prostorné a komfortní bydlení. Dům střední velikosti NOVA 86 splňuje požadavky na prostorné a komfortní bydlení.
Dům střední velikosti NOVA 86 splňuje požadavky na prostorné a komfortní bydlení.

9 mýtů o dřevostavbách

Mýtus č. 1: „Dřevěný dům má menší životnost než zděný“

Dřevostavby přetrvávají staletí a z hlediska životnosti jsou plně srovnatelné se stavbami z jiných materiálů. Záleží pouze na účelu, pro který je stavíme a také na péči, kterou jim věnujeme po dobu jejich existence. Samozřejmě i současné dřevostavby musí splňovat přísné zákonné a normové požadavky na pevnost, stabilitu a životnost.

Mýtus č. 2: „Dřevostavby jsou náchylnější k požárům“

Dřevo jako každý materiál při určité teplotě samozřejmě hoří. Technická norma však konstatuje, že dřevěné konstrukce jsou požárně odolné, což sice zní jako paradox, ale není tomu tak. Zuhelnatělá povrchová vrstva, která při požáru vzniká na nosných prvcích (trámech) brání dalšímu ohoření (u objemných dřevěných kusů pronikne oheň do zhruba dvou až třícentimetrové hloubky a jeho další postup se výrazně zpomalí či zastaví, neboť povrchová vrstva zuhelnatí a brání přístupu kyslíku). Největším nebezpečím je při požárech vzplanutí interiéru, nábytku, textilu a spotřebičů. Oproti tomu dřevo hoří předvídatelným, spočitatelným a do určité míry řiditelným způsobem. To je výhodou při hašení i při evakuaci. Například ocelové konstrukce se hroutí naprosto náhle, neočekávaně a prakticky naráz. 
Dřevostavba DIMENZE 90 je moderní dům se vzdušnou halou a impozantní galerií. Dřevostavba DIMENZE 90 je moderní dům se vzdušnou halou a impozantní galerií.
Dřevostavba DIMENZE 90 je moderní dům se vzdušnou halou a impozantní galerií.
Moderní dvoupodlažní dřevostavba KUBIS 632. Moderní dvoupodlažní dřevostavba KUBIS 632.
Moderní dvoupodlažní dřevostavba KUBIS 632.

Mýtus č. 3: „Dřevostavby snadno podlehnou houbám a červotoči“

Mohou, jestliže jsou navrženy a realizovány bez dostatečných zkušeností, často svépomocí, a následně se o ně řádně a pravidelně nepečuje. Každý dům, i zděný, bez údržby časem zchátrá a podlehne zkáze. Stavbu moderního dřevěného domu je třeba nechat provést odborníkům. Prioritou jsou přitom dokonale zvládnuté konstrukční detaily a znalost principů takzvané „konstrukční ochrany dřeva.“ Dřevo a výrobky z něj samozřejmě nesmí být navrhovány do míst, kde nemohou z povahy věci obstát (třeba pod úroveň terénu).

Mýtus č. 4: „Dřevostavby mají horší tepelně - izolační vlastnosti než stavby zděné“

Pravdou je pravý opak! Když zatopíte v dřevěném domě, máte v něm skoro okamžitě teplo. Kdežto zděný dům musíte vytápět několik hodin, než se v něm zahřejete, protože teplo se nejdříve akumuluje ve zdech. Většina dřevostaveb má přitom nesrovnatelně lepší tepelně-izolační vlastnosti než jejich zděné protějšky. Dřevěné stavby jsou lehké a obvykle hůře akumulují teplo, což ale lze považovat za přednost – rovnou ohříváme vnitřní objem vzduchu. A pokud akumulaci vyžadujete, lze to provést vložením zděné nebo betonové části.
Moderní dřevostavba LARGO 85 ATYP. Moderní dřevostavba LARGO 85 ATYP.
Moderní dřevostavba LARGO 85 ATYP.
Dřevostavba přírodního vzhledu NATUR 92. Dřevostavba přírodního vzhledu NATUR 92.
Dřevostavba přírodního vzhledu NATUR 92.

Mýtus č. 5: „Dřevostavby nemohou být moderní, vypadají jako hájenky, roubenky či sruby“

Moderní dům na bázi dřeva vypadá vždy podle toho, jak se shodne představa stavebníka o funkčnosti domu s výtvarnou potencí architekta, který má zkušenosti s konstrukcemi dřevostaveb a praktickými zkušenostmi a schopnostmi projektanta. Tradiční forma srubu či roubené chalupy je technologicky i výtvarně dávno překonaná. Moderní dřevostavba vypadá jako běžný zděný dům.

Mýtus č. 6: „Montované dřevostavby vypadají jako nechvalně proslulé okály“

Bohužel okály jsou v mysli stavebníků hluboko uloženy jako odstrašující příklad již zastaralé konstrukce dřevostaveb. Vývoj je však dnes úplně jinde, používají se nové, certifikované materiály, technologie, systémy vytápění, jiný je vzhled i provedení.

Mýtus č. 7: „Stavby ze dřeva představují pouhé provizorium a nejsou určeny k trvalému bydlení“

Tento mýtus souvisí s tradicí víkendového chataření. Zkušenosti ze světa ukazují, že neexistuje druh stavby, který by nebylo možné s výhodou realizovat ze dřeva, včetně rozsáhlých administrativních budov, nákupních center a sportovních hal. Proč tedy ne rodinný dům?
Sympatická dřevostavba SOLO 105. Sympatická dřevostavba SOLO 105.
Sympatická dřevostavba SOLO 105.

Mýtus č. 8: „Používání dřeva na stavbu domů poškozuje životní prostředí“

Na výrobu jedné hliněné cihly, jednoho kilogramu cementu, vápna, skla betonu, oceli se spotřebuje mnohem více energie než na jeden dřevěný trám. Stavby ze dřeva jsou přitom stavěné z jediné plně obnovitelné tuzemské suroviny. Uvádí se, že roční přírůstky dřeva v našich lesích jsou o jednu čtvrtinu vyšší než jeho plánovaná těžba.

Mýtus č. 9: „Dřevostavby jsou určeny jen nízkopříjmovým skupinám“

Tento mýtus je věcí úhlu pohledu a historické tradice. Investici do rodinného domu pořád chápeme jako vícegenerační akumulaci rodinného nebo dříve „rodového“ kapitálu, nikoliv jako pouhou potřebu. Navíc však poměřujeme užitnou hodnotu obytného domu a investice do něj vložené. Dobře postavený dům na bázi dřeva přitom ušetří značné výdaje za energie.
Řada EXCLUSIVE, dům TIBERIUS. Řada EXCLUSIVE, dům TIBERIUS.
Řada EXCLUSIVE, dům TIBERIUS.
Řada EXCLUSIVE, dům TITUS. Řada EXCLUSIVE, dům TITUS.
Řada EXCLUSIVE, dům TITUS.
Řada EXCLUSIVE, dům TRAIANUS. Řada EXCLUSIVE, dům TRAIANUS.
Řada EXCLUSIVE, dům TRAIANUS.
Řada EXCLUSIVE, dům AURELIANUS. Řada EXCLUSIVE, dům AURELIANUS.
Řada EXCLUSIVE, dům AURELIANUS.
Řada EXCLUSIVE, dům HONORIUS. Řada EXCLUSIVE, dům HONORIUS.
Řada EXCLUSIVE, dům HONORIUS.
Řada EXCLUSIVE, dům SEVERUS. Řada EXCLUSIVE, dům SEVERUS.
Řada EXCLUSIVE, dům SEVERUS.
RD Rýmařov s. r. o.

RD Rýmařov s. r. o.

Rýmařov, Rýmařov, 8. května 1191/45, 79501
Tel: 554 252 111
Web: http://www.rdrymarov.cz
E-mail: info@rdrymarov.cz
Sdílení článku

Sdílejte na sociálních sítích

RD Rýmařov s. r. o.

Rýmařov, Rýmařov, 8. května 1191/45, 79501
Tel: 554 252 111
Tel: 554 252 130
Web: http://www.rdrymarov.cz
E-mail: info@rdrymarov.cz

Vybíráme články

Ohodnoťte článek kliknutím:
Diskuze na téma "Proč si nechat postavit právě dřevostavbu"

Buďte první a napište komentář k  "Proč si nechat postavit právě dřevostavbu"

NAHLÁŠENÍ NEVHODNÉHO PŘÍSPĚVKU zavřít
Opravdu chcete nahlásit administrátorovi tento příspěvek jako nevhodný ? ANO NE