ČESKÉSTAVBY.cz - vše o stavbě, zahradě a bydlení

Nejste přihlášen(a).

Zvuková izolace podlahy

10 doporučení pro lehkou akustickou podlahu

10 doporučení pro lehkou akustickou podlahu

Plovoucí podlaha je základem pro pohodové a komfortní prostředí v interiéru. Správně zvolená skladba podlahy ochrání domov před nepříjemnými zvuky z přilehlých místností nebo bytů.

Foukané izolace pro účinné zateplení domu

Foukané izolace pro účinné zateplení domu

Foukaná izolace má velmi dobré tepelné a akustické vlastnosti, požární odolnost a dlouhou životnost. Zateplete svůj dům účinně.

Zvuková izolace tlumí maximum hluku

Zvuková izolace tlumí maximum hluku

Aby naše životy nerušil nepříjemný až zdraví škodlivý hluk, používají se k utěsnění bytů či domů nejrůznější systémy zvukové izolace.

Podlahové konstrukce z pohledu akustiky

Podlahové konstrukce z pohledu akustiky

Od podlahových konstrukcí se neočekává jen to, že se nám po nich bude příjemně chodit. Jejich důležitou vlastností je i jejich schopnost akusticky izolovat. Kvalitní podlaha by měla eliminovat šíření hluku mezi jednotlivými podlažími.

Podlahy, prahy, přechody

Podlahy, prahy, přechody

Podlahy mají zásadní vliv na celkový dojem z interiéru každé místnosti. Po podlaze přitom chodíme a proto není podstatný jen její vzhled, ale i vliv na naše tělo, chůzi, pocit tepla či chladu. I když nakonec na první pohled vidíme podlahovou krytinu, to nejpodstatnější se ukrývá pod ní.

Netrapte sousedy svými kroky

Netrapte sousedy svými kroky

Při rekonstrukcích bytů v panelových domech narazíme i na nezbytnou renovaci podlah. Měli bychom využít velké výhody nových podlahovin – umí zlepšit akustiku stavby, ale i tepelnou izolaci podlahy. Při volbě nevhodné podlahoviny, případně neodborné realizaci, však můžeme akustické parametry podlahy naopak ještě zhoršit.

Jak na zvukovou izolaci podlahy? Jaká akustická izolace je nejvhodnější pro podlahu vašeho domu nebo bytu? Postupů, jak zajistit neprůzvučnost podlahy, může být více. Jakou technologii zvolit, jak postupovat a co si ohlídat, to se dozvíte díky naší poradně nebo článkům od odborníků i výrobců protihlukové izolace.

Reklama