Sdílet
 

Odborná stavební poradna: Počítá se přesah střechy do odstupové vzdálenosti?

Dotaz: Počítá se přesah střechy do odstupové vzdálenosti?

Dobrý den,

mám dotaz a na stránkách jsem nenašel odpověď. Můžete mi poradit?



Jedná se o odstup od hranice a přesah střechy.

Soused mi povolil stavbu s odstupem 220 cm od hranice pozemku, na základě toho bylo vydáno stavební povolení.

Svislá stěna míru dodržela, ale na střeše vznikl přesah 25cm + okap.

Počítá se přesah střechy do odstupové vzdálenosti?



Předem děkuji



S pozdravem a přáním pěkného dne



Dalibor Peřinka

Dotaz položil/a: Dalibor Peřinka, 12.06.2017

Odpovědi k dotazu: Počítá se přesah střechy do odstupové vzdálenosti?

Tak je třeba citovat vyhlášku 501/2006 Sb. (ve znění pozdějších novel) §25 bod 8: „ Vzájemné odstupy a vzdálenosti se měří na nejkratší spojnicí mezi vnějšími povrchy obvodových stěn, balkonů, lodžií, teras, dále od hranic pozemků a okraje vozovky pozemní komunikace“. Tedy toto byste měl mít v pořádku. Ale rozhodující slovo bude mít stavební úřad, je totiž také nutné zkontrolovat přesah střechy v řezu v projektové dokumentaci, to totiž též musíte mít v souladu, protože schválená PD je též součást vydaného povolení.



Krejčí
Odpověděl/a: Městský úřad Jindřichův Hradec - Odbor výstavby a územního plánování, 12.06.2017
Sdílení dotazu
Sdílejte na sociálních sítích

Vybíráme články

Buďte první a napište komentář

NAHLÁŠENÍ NEVHODNÉHO PŘÍSPĚVKU zavřít
Opravdu chcete nahlásit administrátorovi tento příspěvek jako nevhodný ? ANO NE