Dobrý den,
zateplujete i střechu a jen s dotací nebo i bez dotace? Potřebuji jen 20 cm, více se mi do střechy nevleze.
Děkuji za odpověď
Dobrý den,
společnost CIUR disponuje vlastním aplikačním střediskem, které zatepluje foukanou izolací Climatizer Plus a to jak pro klienty s nárokem na dotací, tak pro klienty bez nároku na dotace. S dotací Vám rádi pomůžeme, zjistíme, přes naše smluvní partnery, zda na dotaci máte nárok. Pokud ano, musíme zaručit dodržení podmínek dotačního programu. V tomto případě, při zateplování rodinných domů, jde o program Nová zelená úsporám. Pro dílčí zateplení je určen program Nová zelená úsporám light. Ten nám určuje, že minimální tloušťka zateplení střechy má mocnost minimálně 30 cm. Pokud je tedy prostor ve střešním souvrství nižší než daných 30 cm je potřeba přistoupit k navýšení prostoru pro aplikaci izolačního materiálu. Pro foukanou izolaci se nastaví přídavný rošt.
Před realizací zateplení je nutné vědět, jaká konstrukce střechy bude zateplována. To z otázky bohužel neplyne. V šikmé střeše se nastavení musí provést systémově správně. Pokud v rámci podkroví existuje již skladba s parotěsnou nebo parobrzdnou fólií, je nutné tuto krycí vrstvu demontovat a nahradit ji zcela novou skladbou. Pokud bychom tak neučinili, zateplili pod parotěsnou/parobrzdnou vrstvou, mohlo by v těchto místech docházet ke kondenzačním procesům a narušila by se tak celá konstrukce. Pro zateplení a parotěsnou/parobrzdnou vrstvu totiž platí pravidlo 1:5. Pravidlo 1:5 nám říká, že tloušťka tepelné izolace např. o mocnosti 30 cm, musí být vzhledem k parotěsné/parobrzdné izolaci 5 dílů nad (to je z 30 cm rovno 25 cm) a jeden díl pod parotěsnou/oparobrzdnou vrstvou (to je z 30 cm rovno 5 cm). V případě vestavby podkroví tak lze učinit bez větších problémů, už se počítá s vyšší tloušťkou izolace v návrhu. U volných půd, či v případě sbíjených vazníků :je situace s navýšením vždy reálnější. Pokud realizujeme zateplení do trámových stropů pod střechou může nastat stejná situace jako v případě podkroví u šikmých střech. Tady se vyfouká tepelnou izolací místo mezi trámy a v případě nedostačující tloušťky tepelné izolace se nad trámovým stropem aplikuje foukaná celulózová izolace tzv. na volno.
V případě dílčích opatření se v současné době nabízí dotace ve výši 700 Kč/m2, pro památkově chráněné objekty je to 800 Kč/m2 a pro nízkopříjmové domácnosti se jedná až o částku 1500 Kč/m2.
V případě dotačních programů NZÚ light je možné využít dotační bonusy. Za environmentální řešení projektu podle počtu bodů získaných pomocí environmentálního kalkulačního nástroje SFŽP ČR (1 bod = 300 Kč) získáte peníze navíc. S foukanou izolací Climatizer Plus získáte tedy v současné době 7,200,- Kč navíc.