STAVÍME, BYDLÍME Jihlava už počtvrté Ve středu 3. března od 9 do 18 hodin a ve čtvrtek 4. března od 9 do 17 hodin se zaplní celý kulturní dům v Jihlavě expozicemi stavebních firem. Kulturní dům se od vchodových dveří přes první a druhou podestu až do hlavního sálu přemění na „ráj stavebníků.“ Letos byl nad očekávání velký zájem stavebních firem o účast na výstavě, která je i poprvé rozšířena o semináře probíhající 3. března v salónku u restaurace. Téma „Pasivní domy – bydlení snů“ určitě zaujme mnoho lidí, kteří se rozhodují stavět. Seminář začíná ve 14:30 a končí v 17 hodin. Proběhnou zde přednášky a diskuze týkající se kvalitní pasivní dřevostavby, větrání v pasivních domech a vůbec veškerých výhod bydlení v pasivních domech. Vstup na semináře i výstavu je zdarma.

Většina vystavovatelů je zařazena do programu „Zelená úsporám“ a je registrována v Seznamu odborných dodavatelů tohoto dotačního programu Ministerstva životního prostředí. Hned několik firem předvede výhody svého systému plastových oken a dveří, montáž izolačních skel do stávajících oken, sekční garážová vrata včetně veškeré stínící techniky jako jsou žaluzie, markýzy a sítě proti hmyzu. Hitem letošního roku jsou pak fotovoltaické elektrárny.

Na výstavě se můžete seznámit i s principy a tepelnou výhodností tepelných čerpadel, způsobů využití solárního zařízení a prohlédnete si solární kolektory z blízka. S energií souvisí také kotle na biomasu. Bude zde předveden i cihlový systém pro nízkoenergetické a pasivní domy, tepelná nástřiková izolace, montáž sádrokartonu a zateplovací práce. To vše souvisí s úsporou energie.

Zajímavá bude i expozice s řešením odstranění zamrzání okapů a svodů prostřednictvím topných kabelů. Zařízení zabrání riziku úrazu kolemjdoucích padajícími rampouchy, což je právě nyní aktuální téma. S vodou budou souviset expozice na odstranění tvrdosti vody nebo různé způsoby izolace vlhkého zdiva.
Kdo se chystá rekonstruovat byt, jistě ocení nabídku luxfer, obkladů, dlažeb, van, vířivek, sprch, umyvadel, dřezů, ale také největšího velkoobchodního prodejce rustikálního nábytku – komod, vitrín, stolů, židlí nebo sedacích souprav. S renovací souvisí také nové koberce, PVC nebo plovoucí podlahy. Pro kutily bude určena expozice se zahradními potřebami, pro ženy expozice s interiérovými doplňky jako jsou vázy a květináče.

Každý z návštěvníků se jistě nechá na výstavě STAVÍME, BYDLÍME inspirovat a určitě využije jedinečné šance zeptat se přímo odborníků, kteří oproti prodavačům v obchodech fundovaně zodpoví každý odborný i laický dotaz. Kromě nápadů, rad a zakoupeného zboží si odnese i mnoho časopisů a tiskovin, které budou volně k dispozici.

A tak jako předchozí rok jsme pro návštěvníky i letos připravili losování. Letos budeme losovat o zlatou cihličku z pravého zlata. Na pozvánkách na výstavu, které dostanou obyvatelé celého okresu Jihlava před výstavou do svých domácích schránek, je otištěn losovací kupón. Kupón stačí jen vyplnit a hodit do losovacího osudí na výstavě. Třeba se právě na vás usměje štěstí a stanete se majiteli zlaté cihličky.

Proto nezapomeňte přijít 3. a 4. března do Kulturního domu v Jihlavě na výstavu STAVÍME, BYDLÍME.
Omnis Olomouc, a.s. Poslat poptávku