Kanceláře v AZ TOWER nabídnou prestiž

Zahraniční IT společnosti, společnosti zabývající se řídicími systémy a marketingové agentury intenzivně poptávají kancelářské prostory v AZ TOWER, budoucí nejvyšší stavbě v Česku. Největší požadavek zhruba na 3.000 čtverečních metrů kancelářských prostor, o kterém se momentálně vyjednává, zahrnuje 6 pater.

„Zároveň vzhledem k tomu, že zájem o malé kanceláře a apartmány v nejvyšších patrech je obrovský, rozhodli jsme se projekčně upravit nejvyšší patro kanceláří (23. nadzemní podlaží) a rozdělit ho na menší prostory,“ říká ke stavbě ing. Petr Teplý, ze společnosti AZ TOWER, která je developerem i koordinátorem celého projektu. Aktuálně se na stavbě betonují sloupy a nosné stěny 4. nadzemního podlaží věže a připravuje se výztuž 3. nadzemního podlaží autosalonu a autoservisu. Do dnešního dne bylo proinvestováno 200 mil. Kč bez DPH. 
Budoucí nejvyšší budova v ČR roste zhruba o jedno patro za dva týdny. Do konce roku tak bude hotovo osm nadzemních podlaží. „V tuto chvíli máme už hotovo kromě prvních čtyř nadzemních podlaží také dvě podzemní, kde bude vybudováno až 265 parkovacích míst,“ říká k projektu Teplý, a dodává: „Zájem zahraničních společností vyplývá především z technologického řešení budovy, která bude částečně energeticky soběstačná. Třicetimetrové hloubkové energetické piloty jsou v Česku prozatím zcela ojedinělé a díky nim se bude v létě budova chladit a v zimě ohřívat, aniž by potřebovala jakékoliv externí tepelné zdroje.“
Výstavba výškových budov v České republice nekončí, ba naopak. Po AZ TOWER oznámila svoje úmysly také Praha. Do několika let by na Chodově měly vyrůst dva mrakodrapy Prague Eye Towers. „Svoji výškou podle plánů, které jsem viděl, mrakodrapy v Praze AZ TOWER o několik metrů převýší, časově to však nebude dříve než za 5 let vzhledem k nutnosti všech povolení. Brno se tak nejvyšší budovou bude pyšnit už od jara 2013 a určitě ještě řadu let,“ dodává Teplý. Svojí maximální výšky budova dosáhne v říjnu příštího roku.

Zdroj: Ewing PR