Sdílet
 

Linoleové podlahy jak je neznáte

Datum vydání: 19.06.2007 | autor:
Linoleum je čistě přírodní materiál. Základem je lněný olej získaný ze semen lnu. Olej je přidáním kyslíku přeměněn na lněnou fermež, přidá se přírodní pryskyřice, vápenec a moučka ze dřeva. Tato směs se zahřívá a naválcuje na nosný pás z juty. Pak se suší přírodním způsobem a tak vzniká skutečně ekologický produkt.
Foto Podlahy Růžička
Foto Podlahy Růžička
Linoleum je téměř v výhradně vyrobeno z dorůstajících surovin. Tím je velmi šetrné k životnímu prostředí. Má vysokou odolnost vůči zátěži, snese kolečka židlí a není citlivé na skvrny. Další předností tohoto materiálu je světlostálost a antibakteriální povrch.

Správný poměr mezi tvrdostí a elasticitou získává linoleum v sušící komoře. Vedlejší efekt tohoto výrobního kroku je lehké zažloutnutí tzv. film ze sušící komory. Po položení se tento film ztratí.
Sluneční záření se postará o to, aby podlaha opět nabrala svou originální barvu. Doba tohoto procesu závisí na intenzitě slunečního záření. Tomuto procesu nelze zabránit, jen podtrhuje přírodní charakter tohoto materiálu. U světlých dekorů vystupuje výrazněji než u tmavších.

Doporučujeme:
Linoleové podlahy firmy MEISTER: Linorado a Linorado quatro
 • 2 mm linoleum nášlapná vrstva
 • HDF – nosná deska AquaSafe 50
 • Protitah – korek
 • Tloušťka 9,8 mm
 • Rozměry 910 x 300 mm nebo 300 x 300 mm
 • 15 dekorů
 • Zámek UNICLIC v licenci firmy Meister
 • Garance v bytových prostorách 10 let
 • Dobrovolná kontrola podle kritérií TOXPROOF
 • Udělen Modrý anděl
Foto Podlahy Růžička
Foto Podlahy Růžička
Právě díky různým formátům ve spojení s komfortní Klik-technikou můžete obzvlášť lehce použít barevné kombinace nebo vzory. Nekonvenční podlahová sestava nemusí zůstat stát u klasického károvaného lina.

U zákazníků kreativního tipu jsme již viděli vedle kvadrantů pásy, diagonálně nebo paralelně ke zdi, kosodélníky a pravoúhelníky, nebo cik-cak diagonální pruhy. Protože ani v barevných variantách neztrácí linoleová podlaha své přirozené kouzlo.
Podlahy Růžička s.r.o.

Podlahy Růžička s.r.o.

Hostivice, Radlická 763/13, 25301
Tel: 251 553 284
Web: http://www.podlahyruzicka.cz
E-mail: info@podlahyruzicka.cz
Sdílení článku

Sdílejte na sociálních sítích

Podlahy Růžička s.r.o.

Praha, Radlická 763/13, 25301
Tel: 251 553 284
Web: http://www.podlahyruzicka.cz
E-mail: info@podlahyruzicka.cz

Vybíráme články

Ohodnoťte článek kliknutím:

  Další články

 • Přírodní linoleum zažívá renesanciPřírodní linoleum zažívá renesanci

  Mnoho z nás se dnes při volbě podlahoviny odvrací od tradičního dřeva k jinému čistě přírodnímu materiálu – linoleu. To tak poslední dobou zažívá skutečnou renesanci, je příjemné, chůze po něm nehlučná a narozdíl od PVC…

 • Moderní linoleum nemá nic společného s PVCModerní linoleum nemá nic společného s PVC

  Tradiční linoleum se do našich interiérů vrací s nebývalou razancí. Nejen nová značka, ale i pestrá nabídka povrchů porazily mýtus o zastaralém materiálu. Mnozí z nás si však pletou linoleum s podlahovými krytinami z PVC. A jaký…

 • Marmoleum versus linoMarmoleum versus lino

  Koupě podlahové krytiny znamená vždy investici, za kterou požadujeme atraktivní vzhled a trvanlivost po celou dobu používání. Současně s tím by mělo jít i o rozumnou cenu i o nízké náklady na čištění a údržbu. Trh dnes…

Diskuze na téma "Linoleové podlahy jak je neznáte"

Buďte první a napište komentář k  "Linoleové podlahy jak je neznáte"

NAHLÁŠENÍ NEVHODNÉHO PŘÍSPĚVKU zavřít
Opravdu chcete nahlásit administrátorovi tento příspěvek jako nevhodný ? ANO NE