Sdílet
 

Marmoleum®

Přírodní podlaha pevně spojena s domovem

Datum vydání: 04.01.2008 | autor:
Přemýšlíte, jakou si vybrat podlahu? Odhalte nečekané možnosti a vynikající vlastnosti linoleové podlahy. Věděli jste, že linoleum je vyráběno z přírodních, obnovitelných surovin a tím nepoškozuje životní prostředí? Možná toho nevíte více o podlahové krytině Marmoleum®, tak se s ní pojďme seznámit. Je možné, že právě vy mu neodoláte…
Foto DŮM PODLAH, Písek
Foto DŮM PODLAH, Písek
Nejdůležitější složku této unikátní podlahy tvoří lněný olej, který je získáván z rostlin lnu. Společným smícháním s borovicovou pryskyřicí, dřevitou moučkou, vápencem a přírodními pigmenty vzniká linoleum. Přírodní složení podporuje zdravé bydlení. Nezávislé testování navíc prokázalo, že Marmoleum® potlačuje množení mikroorganismů a patogenů. Hodí se bezkonkurenčně pro lidi trpící astmatickými potížemi, alergiemi nebo obdobnými chorobami. Jeho velkou výhodou je, že nestudí, protože snadno dosahuje pokojové teploty a je příjemné na dotyk. Příroda v tomto případě není jen poskytovatelem suroviny k výrobě, ale také inspirací pro mnohé vzory podlahoviny, kterých je vskutku mnoho.

Marmoleum® home
Použitím podlahoviny Marmoleum® necháte přírodu proniknout do svého domova a vykouzlíte harmonický interiér podle přírodních zákonů. Díky unikátním vlastnostem a nenapodobitelného vzhledu je tento druh podlahy volen do komerčních prostor jako jsou banky, dále pak do škol, nemocnic. Hodí se však i do našich domovů. Kolekce Marmoleum® home představuje pestrou nabídku 24 barev, které jsou v souladu s moderními trendy bydlení. Atraktivní paleta barev otvírá mnoho kreativních možností. Máte rádi teplé, jasné barvy nebo raději volíte neutrální jemné odstíny? Kolekce navíc přináší možnost vytváření bordur, vzorů a obrazců podle vašeho návrhu nebo můžete využít již předhotovené šablony. Ptáte se kolik za takovou podlahu zaplatíte? Doporučená maloobchodní cena je: 595 Kč/m2 (bez DPH), s pokládkou (bez vyrovnání podkladu): 850 Kč/m2 bez DPH.

Marmoleum® click
Pomocí této řady vytvoříte tu správnou atmosféru, kterou si přejete – ať už se jedná o kuchyň, pracovnu, předsíň, dětský pokoj, ložnici nebo obývací pokoj. Hodí se zkrátka všude. Inspirující barvy umožňují jít tak daleko, jak jen to je možné. O originální podlaze už skutečně nemusíte snít. Můžete si ji hned vybrat. Patentovaný click systém garantuje jednoduchou a bezproblémovou pokládku. A to nejlepší – vrchní část tvoří linoleum, které je vyráběno z přírodních surovin, což představuje pozitivní přínos pro zdraví i životní prostředí. Velké množství kombinací a vzorů dává pří výběru svobodu k vytvoření vlastního stylu i k zvýraznění vytříbeného vkusu – rezervovaný a formální v moderní pracovně, velkorysý a lákavý v předsíni, příjemný a uklidňující v ložnici, blahodárný a pohodlný v obývacím pokoji, poutavý a hravý v dětském pokoji. Tento druh podlahy se nehodí pouze pro prostory se zvýšenou vlhkostí, jako jsou koupelny a sauny.
Foto DŮM PODLAH, Písek
Foto DŮM PODLAH, Písek
K vytvoření podlahy z materiálu Marmoleum® click neexistují žádné hranice. Pokládku této podlahy navíc zvládnete hravě sami. Lamely se v pravém slova smyslu zapojují „zakliknutím“. Pokládka se provádí bez lepení, takže podlahu můžete ihned po pokládce používat. Další podstatnou výhodou je možnost rozebrání podlahy, aniž by se poškodila. Pokud by při užívání podlahy došlo k jejímu poškození, jednotlivé lamely lze snadno vyměnit. Tento druh podlahy můžete položit na jakýkoliv podklad, který je rovný, hladký, pevný, celistvý a trvale suchý. Je vhodný i pro instalaci na teplovodní podlahové topení. Marmoleum® click je k dostání v lamelách o rozměrech 90 x 30 cm nebo čtvercích 30 x 30 cm, které umožňují vytvářet různé efekty a obrazce. Za Marmoleum® click lamelu zaplatíte 995 Kč/m2, za čtverec 1150 Kč/m2.

Tipy pro vaši podlahu
Máme pro vás pár tipů, jak vytvořit harmonickou souhru nábytku, dekorací a podlahy. Posuďte velikost a tvar místnosti; tmavé nebo živé vzory by malou nebo úzkou místnost ještě zmenšily. Opačně působí světlé tóny. Pruhy nebo diagonální vzory mohou vytvořit optický efekt, který zcela přemění pokoj. Tmavé, teplé barvy se hodí spíše do obývacího pokoje a ložnice, kde vytvoří příjemnou atmosféru. Světlé tóny naproti tomu zdůrazní svěží, veselý charakter kuchyně. Nezapomeňte, že čím více nábytku se v místnosti nachází, tím méně je podlaha vidět, proto je lepší zvolit jednoduchý vzor. V prostorných místnostech naopak vyniknou složité nebo působivé vzory.

Jednoduchá údržba
Věděli jste, že přírodní materiály potlačují množení bakterií? Pokud máte v rodině malé děti nebo domácí zvířata, určitě tuto vlastnost podlahoviny Marmoleum® oceníte. Výhodou je, že podlaha je vyrobena z odolného materiálu, snadného na úklid. Prach a špínu lze snadno a rychle odstranit díky přirozené antistatičnosti materiálu. Ještě lepší ochranou – jak proti špíně, tak proti poškození – je povrchová úprava Topshield. Úklid pak hravě zvládnete použitím prachového mopu nebo podlahu jen setřete méně navlhčeným hadrem s čistícím prostředkem Monel.
Dům podlah

Dům podlah

Písek, Budějovické Předměstí, Tyršova 66/1, 39701
Tel: 603 534 845
Web: http://www.podlahovekrytiny.cz
E-mail: dum.podlah@volny.cz
Sdílení článku

Sdílejte na sociálních sítích

Dům podlah

Písek, Budějovické Předměstí, Tyršova 66/1, 39701
Tel: 603 534 845
Tel: 382 219 342
Web: http://www.podlahovekrytiny.cz
E-mail: dum.podlah@volny.cz

Vybíráme články

Ohodnoťte článek kliknutím:

  Další články

 • Přírodní linoleum zažívá renesanciPřírodní linoleum zažívá renesanci

  Mnoho z nás se dnes při volbě podlahoviny odvrací od tradičního dřeva k jinému čistě přírodnímu materiálu – linoleu. To tak poslední dobou zažívá skutečnou renesanci, je příjemné, chůze po něm nehlučná a narozdíl od PVC…

 • Moderní linoleum nemá nic společného s PVCModerní linoleum nemá nic společného s PVC

  Tradiční linoleum se do našich interiérů vrací s nebývalou razancí. Nejen nová značka, ale i pestrá nabídka povrchů porazily mýtus o zastaralém materiálu. Mnozí z nás si však pletou linoleum s podlahovými krytinami z PVC. A jaký…

 • Marmoleum versus linoMarmoleum versus lino

  Koupě podlahové krytiny znamená vždy investici, za kterou požadujeme atraktivní vzhled a trvanlivost po celou dobu používání. Současně s tím by mělo jít i o rozumnou cenu i o nízké náklady na čištění a údržbu. Trh dnes…

Diskuze na téma "Marmoleum®"

Buďte první a napište komentář k  "Marmoleum®"

NAHLÁŠENÍ NEVHODNÉHO PŘÍSPĚVKU zavřít
Opravdu chcete nahlásit administrátorovi tento příspěvek jako nevhodný ? ANO NE