Sdílet
 

Renesance PVC podlah

Šedivé podlaze z paneláku už odzvonilo, paleta barev v nových vzorech a designech PVC podlah vám nabídne více…

Datum vydání: 27.04.2007 | autor:
Snad každý z nás by mezi přednosti podlah PVC vyjmenoval snadnou údržbu, velkou odolnost a hlavně cenovou dostupnost. Tyto faktory se staly nejčastější příčinou nákupu PVC podlah, nicméně atraktivita nabízených mdlých šedozelených barev známých z jídelen, škol a nemocnic vytvořila určité estetické předsudky. I tento materiál nám může nabídnout pestré, elegantní a kombinovatelé vzory v různých barvách, odstínech a provedení. Například motivy inspirované přírodou – od dřeva, vzhledu korku, přes mramory až ke vzhledu dlažby.
Foto PODLAHÁŘSTVÍ ŽIŽKA - pokládka všech druhů podlahových krytin, renovace
Foto PODLAHÁŘSTVÍ ŽIŽKA - pokládka všech druhů podlahových krytin, renovace
PVC podlaha se hodí do jakékoliv místnosti a na výběr máme ze dvou základních typů, mezi nimiž najdeme několik rozdílů. První druh krytiny se nazývá homogenní PVC podlahová krytina. Dodává se v podobě dlaždic nebo na metráž. Její přednost spočívá v tom, že celou vrstvu tvoří tzv. užitá (nášlapná) vrstva o velikosti do 2 mm a proto je velice vhodným povrchem pro prostory s těžce namáhanou podlahou, k nimž patří např.: výrobní haly, školy, nemocnice a jiné veřejné objekty. Volit můžeme mezi elektrostaticky vodivými podlahami, které jsou vhodné pro laboratoře, různé přípravny, operační sály atp. Antistatické druhy, se hodí pro počítačové sály, call centra apod.

Druhým – používanějším typem je heterogenní PVC podlaha, kterou tvoří tři odlišné vrstvy. Pod tenčí užitou vrstvou se nachází nosná vrstva a u některých druhů nalezneme i zpevňující podkladovou vrstvu. Tento druh známe především z panelových bytů.
Oba dva typy PVC krytin mají varianty s protiskluzným atestem a to jak do vlhkých prostor, tak do místností s předpokladem kontaktu s horkou vodou (např.: kuchyň).

Při volbě kterékoliv varianty můžeme počítat se snadnou údržbou, výbornou zvukovou i tepelnou izolací a odolností vůči různým chemickým látkám. Dále se PVC podlahy doporučují pro podlahové vytápění. Také je ocení alergici, protože dobře chrání proti alergenům a roztočům. K nejpoužívanějším podlahovým krytinám patří pro svou odolnost proti opotřebení a finanční dostupnost. Stačí si jen vybrat správnou zátěžovou třídu pro určitý interiér – podlahy vhodné pro vyšší zátěž přežijí i židle s kolečky. Dále se dají dobře použít pro pokrytí schodiště. V takovém případě doporučujeme vybírat ze speciálně upravených - protiskluzových druhů.
Foto PODLAHÁŘSTVÍ ŽIŽKA - pokládka všech druhů podlahových krytin, renovace
Foto PODLAHÁŘSTVÍ ŽIŽKA - pokládka všech druhů podlahových krytin, renovace
Nevzhledné spáry patří minulosti. Dnes, zejména díky strojovému začišťování spár, výborné kvalitě lepidel nebo díky systému nalepovacích čtverců, tyto nedostatky podlahu nezkazí. Navíc se některé druhy vyrábějí v dostatečně širokých pásech, takže spáry budou minimální.

Až na několik málo vybraných typů je údržba PVC podlah velice snadná: spočívá v zametení, luxování či omývání vodou s přidáním adekvátního čistícího prostředku. Péči nesmíme nezanedbat, prodlužuje totiž životnost PVC podlahy.

Ať už budete zkrášlovat svou domácnost, nebo firemní a komerční prostory pak dejte přednost firmě s komplexním podlahářským servisem a dlouholetou praxí, která bude zárukou spolehlivosti a kvality. Takovou firmou je i Podlahářství Žižka, které vám navíc pomůže s navrhováním rozpočtů a technologických postupů – ať už si vyberete jakýkoliv druh podlahové krytiny. Podlahářství Žižka navíc zajišťuje i velice výhodné podmínky co se týče zajištění dopravy materiálu.
Podlahy Žižka s.r.o.

Podlahy Žižka s.r.o.

Český Krumlov, Domoradice, Tovární 133, 381 01
Tel: 775 515 170
Web: http://www.podlahyzizka.cz
E-mail: frantisek.zizka@seznam.cz
Sdílení článku

Sdílejte na sociálních sítích

Podlahy Žižka s.r.o.

Český Krumlov, Domoradice, Tovární 133, 381 01
Tel: 775 515 170
Mobil: 603 319 491
Web: http://www.podlahyzizka.cz
E-mail: frantisek.zizka@seznam.cz

Vybíráme články

Ohodnoťte článek kliknutím:

  Další články

 • Přírodní linoleum zažívá renesanciPřírodní linoleum zažívá renesanci

  Mnoho z nás se dnes při volbě podlahoviny odvrací od tradičního dřeva k jinému čistě přírodnímu materiálu – linoleu. To tak poslední dobou zažívá skutečnou renesanci, je příjemné, chůze po něm nehlučná a narozdíl od PVC…

 • Moderní linoleum nemá nic společného s PVCModerní linoleum nemá nic společného s PVC

  Tradiční linoleum se do našich interiérů vrací s nebývalou razancí. Nejen nová značka, ale i pestrá nabídka povrchů porazily mýtus o zastaralém materiálu. Mnozí z nás si však pletou linoleum s podlahovými krytinami z PVC. A jaký…

 • Marmoleum versus linoMarmoleum versus lino

  Koupě podlahové krytiny znamená vždy investici, za kterou požadujeme atraktivní vzhled a trvanlivost po celou dobu používání. Současně s tím by mělo jít i o rozumnou cenu i o nízké náklady na čištění a údržbu. Trh dnes…

Diskuze na téma "Renesance PVC podlah"

Buďte první a napište komentář k  "Renesance PVC podlah"

NAHLÁŠENÍ NEVHODNÉHO PŘÍSPĚVKU zavřít
Opravdu chcete nahlásit administrátorovi tento příspěvek jako nevhodný ? ANO NE