Vypěstujte si květiny, které zpestří váš jídelníček Zobrazit fotky zobrazit 10 fotek

Luční květiny běžně natrháme do vázy, necháme v ní postupně uschnout a zde to většinou končí. Vyhodíme je na kompost či do koše. Ovšem jde i o léčivé byliny a také pochutiny, které můžeme přidávat k pokrmům a co víc, když se alespoň v části zahrady vzdáme pěkně střiženého trávníku a vysejeme luční směs, můžeme se zdravě „pást“ po celou sezónu. Jiní kvůli tomu chodí do luxusních restaurací. Jaké luční květiny můžeme jíst?

V první řadě platí, že ty rostliny, u kterých si nejsme jisti, zda jsou jedlé a nebo zda nejsou škodlivé ve větším množství, raději nepřidáváme do salátu a k jiným jídlům. Například vyloženě prudce jedovatá jsou semena vlčího bobu. Ovšem i mnohé velice léčivé bylinky se doporučují louhovat v horké vodě a pít v podobě čaje jen v minimálním množství, jinak mohou spíše škodit. Na loukách však rostou i vyloženě bezpečné druhy. Například sedmikráska.

Jídlo pro chudé v luxusních restauracích

Nemusíme si dělat salát pouze ze zeleniny, zelených listů a srdíčka salátu, polníčku či rukoly. Je přímo neskutečným paradoxem, že s jedlými bylinkami se dnes setkáme v těch nejluxusnějších restaurací, přestože vždy bývaly na chudých stolech jako „z nouze ctnost.“ A že tenkrát jedli naši předci vlastně zdravě. Dnes dají mnozí z nás i tisíce korun za to, že jim někdo přidá do salátu třeba květy sedmikrásky či růží.

Do salátů však též můžeme použít květy macešek a fialek, begónie a jiné. Například květy begónie mají příjemnou ovocnou příchuť a pro saláty jsou jako stvořené. Ovšem dobře nám poslouží i květy chrpy, aksamitníku, chryzantém, fuchsií, měsíčku, kamélií, karafiátů či lichořeřišnic. Vyloženě zázrakem je pak třeba levandule, kterou použijeme i do bábovek. Ale pozor – pokud dáte levandule příliš mnoho – ztratí pokrm její vůni a chuť a bude chutnat po mýdle. Vám samotným se ale nic nestane. Malé množství květů levandule je též vhodné pod dušené maso, do octa či džemu a nebo také rosolů. 

Čím nám pomůže konzumace lučních květin

Konzumace lučních květin je velice prospěšná i proto, že čistí lidskou krev. Ovšem mají i zajímavou chuť a ozvláštní pokrmy svým vzhledem. Některé rostliny zase prospívají trávení a proto se hodí třeba do smaženic a nákypů – například měsíček lékařský. Modré květy brutnáku jsou zase plné minerálních látek a zklidňují trávicí soustavu. A sedmikráska? O té by bylo možné napsat celý román – pročpak se tak jmenuje? Díky obsahu vitamínů a minerálů prospívá lidskému zraku a dýchacímu ústrojí. Z poupat a semen lichořeřišnice si pro změnu naložíme účinné antibiotikum. A při zdravotních potížích je lze jíst i syrová. Výborné jsou třeba i „medové“ květy pampelišek, ze kterých se dokonce vyrábí spolu s vodou a cukrem chutný med. Ovšem listy a stonky pampelišek jsou naopak velice hořké, lidem proto příliš nechutnají, o to více však třeba ptactvu. Běžně se dnes též používají různé jedlé okvětní plátky (například růží či chryzantém) a kandované květy. Ale to jsme již u dezertů a moučníků. 

Pravidlo pro výběr květin

K přípravě a dochucení pokrmů můžeme použít květy rostlin, které nejsou jedovaté, hořké a nebo jinak nepoživatelné – třeba kvůli ošetření pesticidy. A právě z tohoto důvodu máte 100% jistotu pouze v nedotčené přírodě a na své zahrádce. Samozřejmě již vznikl i v tomto směru byznys a lze pořídit květy bylinek z biofarem. Důležitá je ještě jedna rada: než začnete konkrétní květy používat při vaření, ochutnejte jejich malé množství, zda u vás a vašich blízkých nevyvolají alergickou reakci.

Na které druhy si dát pozor?

Vyvarujte se konzumaci květů šalvěje, verbeny, hrachoru, lobelek, narcisu, oleandru, kvetoucího tabáku, máku setého, azalek, rododendronů, kal a různých orientálních rostlin. I „nejedlých“ druhů je prostě mnoho. Určitě též nekonzumujte květy květin, které jsou prodávané pro ozdobu – jsou doslova „nabušené“ chemikáliemi a často i postříkané leskem - „aby se to lépe prodávalo.“ 
Zdroj: www.ČESKÉSTAVBY.cz, www.shutterstock.com