Ochraňte svůj majetek před bouřkami

Ochraňte svůj majetek před bouřkami

Odjíždíte na dovolenou? Jak ochránit majetek co nejúčinněji před bouřkami? Bleskosvodem, přepěťovým jištěním a odpojením co nejvíce elektrických spotřebičů od elektřiny!

Partner oboru
INDELEC CZ - hromosvody s.r.o.

Praha, tel 777 477 381, https://www.indelec-hromosvody.cz/

Hromosvody od projektů, přes montáž až po revizi. Realizace na klíč.

Máte na střeše svého domu hromosvod?

Máte na střeše svého domu hromosvod?

Mnoho lidí se domnívá, že hromosvody přitahují blesky. Jejich hlavní funkcí však je zamezit možným škodám, když blesk udeří do domu nebo poblíž něj tak, že odvedou obrovské množství energie cestou nejmenšího odporu do země.

Na novou střechu nový hromosvod

Na novou střechu nový hromosvod

Při mnohých střešních rekonstrukcích se zapomíná na stav hromosvodu. Původní se odmontuje a opět vrátí na své místo. Mnohdy by však bylo dobré pořídit nový.

Nečekejte až uhodí

Nečekejte až uhodí

Patříte k těm, kteří na svém starším domě ještě nemají instalovaný hromosvod (bleskosvod)? Třeba si myslíte, že veškeré blesky stáhne sousedící panelový dům nebo kostel? Potom dobře zvažte, zda se vám vyplatí riskovat případné škody způsobené bleskem, nebo bude lepší svůj majetek účinně chránit.

Jak často a proč provádět revizi hromosvodu?

Jak často a proč provádět revizi hromosvodu?

Hromosvod. Ochránce vašich životů a vašeho majetku před škodami způsobenými blesky. Pro jeho efektivnost je však důležitá správná funkčnost, kterou neověříte pouhým okem. Potřebujete na to školeného odborníka, který disponuje speciálními přístroji.

Hromosvod vám zajistí klidnější spaní

Hromosvod vám zajistí klidnější spaní

Bouřky mohou být děsivé, avšak vždy jsou velmi nebezpečné. Když se porozhlédnete po střechách domů a vidíte čnící hromosvody, většinu z nás ani nenapadne pomyslet na to, kolik majetku a osob už možná zachránily – a stále chrání.

Aktivní bleskosvod nahradí klasický hromosvod

Aktivní bleskosvod nahradí klasický hromosvod

Co jsou klasické Franklinovy tyčové bleskosvody, jak fungují a jak se liší od moderních a velmi perspektivních bleskosvodů aktivních? A proč jsou aktivní bleskosvody výhodné a nejen výrazně nižší pořizovací cenou? Vždy jde o technologii a klasické, často až historické řešení, je postupně nahrazováno řešením moderním. My jsme oproti běžnému čekání, zda uhodí či ne, vsadili na prevenci. Proč?

Chraňte sebe i svůj majetek hromosvody

Chraňte sebe i svůj majetek hromosvody

Bojíte-li se bouřek? Řekneme vám o nich víc a poradíme, proč z nich dnes už nemusíte mít strach, pokud se před nimi dostatečně ochráníte. Dostatek respektu před bouřemi však není nikdy na škodu. Proto právě funkční a zrevidovaná ochrana vašich objektů, instalovaná z kvalitních materiálů, zajistí, že se nebudete muset vyloženě bát. Ani o své blízké a sebe, ani o svůj majetek...

Hromosvod ochrání nejen váš život

Hromosvod ochrání nejen váš život

Někdo má strach s blesků, někdo jiný se bojí o svůj majetek. Abychom byli před úderem blesku v bezpečí, musíme zainvestovat do kvalitního hromosvodu. Kdy je správný čas myslet na montáž hromosvodu u novostavby? Jaké části má hromosvod a z čeho se vyrábí? Za jak dlouhou dobu bychom měli nechat zkontrolovat naše stávající zařízení? Pojďme se podívat na informace v problematice ochrany před bleskem. Podcenění této tématiky se totiž může stát i životu nebezpečné.

Hromosvod ochrání dům před ničivou sílou blesku

Hromosvod ochrání dům před ničivou sílou blesku

Bouřky vzbuzují v některých z nás doslova panickou hrůzu. Další se více než hromů a blesků samotných bojí spíše škody, kterou přírodní živly dokáží napáchat. Abychom předešli možnému nebezpečí, je potřeba myslet na to, čím hrozbě katastrofy můžeme čelit.
Polohu místa, do kterého blesk zasáhne, nelze předem vypočítat. Svůj cíl si vybírá zcela náhodně. Proto bychom na jeho ničivou sílu měli být připraveni všichni. Rozhodneme-li se tedy chránit své obydlí, jedním z nejzákladnějších prostředků je instalace tak zvané vodivé sítě, jež blesk bezpečně uzemní.