
Chcete, aby vám brambořík kvetl celou zimu?
Jak správně pěstovat brambořík, aby nás netěšil svými květy jen krátce po koupi, ale po celou zimu? A co víc - ještě další roky?
Jak správně pěstovat brambořík, aby nás netěšil svými květy jen krátce po koupi, ale po celou zimu? A co víc - ještě další roky?
Módní barvou letošních Vánoc je bílá, barva symbolizující čistotu, nevinnost, ale také zimu, sníh, jinovatku a mráz. Bílé mohou být svíčky, vánoční ozdoby, různé efekty, ale také květy pokojových květin. Které kvetou právě na Vánoce a v zimě bíle?
Eukalyptus neboli blahovičník můžeme pěstovat v bytě i v zahradě, ale jen po část roku. Pokud však toužíte po rostlině výrazné vůně, může být právě eukalyptus tím pravým řešením.
Chcete mít jeden stromek po mnoho desetiletí a stále měnit jen styl výzdoby? Nebo chcete kupovat každý rok nový, řezaný? A nebo chcete pečovat o stromek živý, v mobilní nádobě, ale celoročně?
Proč pěstovat angínovník, jinak též leopardí lilii a nebo leopardí květinu, kam se hodí a jak o něj pečovat?
Královnou vaší zimní zahrady se zaručeně stanou kamélie, kterým se též říká „čajové růže,“ a které rozkvétají právě v zimě.
Různých květináčů a truhlíků není pro milovníky rostlin nikdy dost, lze však využít i mnohem originálnější „pěstební nádoby.“ A nemusí jít zrovna jen o starý nábytek.
Příjemné, přírodní vůně, žádná chemie. Právě takové vůně jsou v našich bytech nejoblíbenější. Přinášíme inspiraci, jak si provonět byt přírodou a nikoli sprejem.
Malý kousek tropů přinesou do našich obydlí levitující kapradiny pojmenované podle podobnosti svých listů s parožím kopytníků – parožnatky! Kam se hodí a jak je pěstovat?
S koncem léta postupně odkvétají letničky až do té poslední a nakonec i trvalky. Přesto se však i na podzim najdou rostliny, které krásně kvetou a rostliny jinak zdobné. Jaké to jsou?
Exotické rostliny jsou v našich končinách stejně oblíbené a rozšířené jako exotická zvířata. Češi si v exotice přímo libují. Některé choulostivější druhy rostlin však nepřežijí zimu venku. Jak je zazimovat?
Muškáty (pelargonie) nemusíme každý rok znova kupovat, jsou to trvalky, které je pouze třeba vhodně zazimovat, aby i v dalším roce krášlily naše okna, balkóny, terasy a pergoly.
Asparágus je na pěstování nenáročný, tedy pokud nechceme vypěstovat lahodný „chřest,“ nýbrž jen dekoraci, která se hodí do každé květinové vazby a aranže. Kupodivu však upadl v zapomnění.
Dopřát si sprchu pod pralesním vodopádem? Pro většinu z nás poněkud nedosažitelná kratochvíle. Přesto si i my můžeme pustit do koupelny trochu zeleně, která nám v jinak sterilním prostředí zážitek z panenské džungle zprostředkuje.
Pokojové rostliny většinou nevyžadují pravidelný řez, některým však vyloženě prospívá, například fíkusům, difenbachiím, dracénám a vánočním hvězdám. Proč a jak tento řez provádět?
Máte v bytě málo světla? Nebo hledáte vhodnou rostlinu právě na místo, kam se mnoho slunečních paprsků nedostane?
Co radí profesionálové? Třeba, že začít není nikdy pozdě. Ale i tady se vyplatí postupovat ze začátku po malých krůčcích. Na nenáročných a odolných jedincích si nacvičíte pěstitelskou rutinu.
Banánovník se hodí do interiéru, kde je pěstován jako pokojová rostlina, ale i na zahradu. Záleží jen na výběru správného kultivaru. Jeho pěstování je však poměrně náročné a počítejme spíše s dekorativními listy než s chutnými plody.
Rychlené cibuloviny si můžeme samozřejmě koupit, ale též si je můžeme rychlit sami. Jak na to a kdy začít?
Jak máme palmu zalévat a hnojit, na jaké stanoviště umístit, jaké potřebuje teploty? Vždy záleží na konkrétním druhu palmy, kterému budou odpovídat konkrétní nároky.