Sdílet
 

Postavte si sami zahradní krb

Datum vydání: 18.10.2011 | autor:

Víme, že mnoho malých a drobných stavebních úprav si investor provádí svépomocí. Není ani žádoucí, aby si na tyto práce zval odbornou stavební firmu. Mnoho kutilů v tom vidí i možnost dokázat si, že na to stačí a umějí si něco opravit, něco zdokonalit nebo postavit. Většinou je i mnoho staveb prováděno za pomoci známých z vesnice, příbuzných a kamarádů. Důležitý je ale vždy konkrétní přístup k danému úkolu, rozvaha, co chci, co umím a co si mohu dovolit po stránce finanční, ale také technologické.

Proto je naší snahou všem těmto kutilům nabídnout produkty, které toto umožňují a jsou takříkajíc určené právě pro tyto drobné kutilské realizace. Snažíme se i o to, aby zákazník měl na výběr nejen široké portfolio výrobků, ale také nejrůznější formu balení. Proto jsou nově na trhu nabízeny standardní výrobky v menších 25 kg baleních, to znamená celá řada produktů Rotband, elektrikářská a montážní sádra, rychletuhnoucí cement, Renokit, ohnivzdorná malta a spousta dalších. Věřte, že lze zrealizovat i skutečně zajímavé stavební úpravy.
Dřevěné kopyto vytvářející tvar klenby Dřevěné kopyto vytvářející tvar klenby
Dřevěné kopyto vytvářející tvar klenby
Vyzdívka klenby Vyzdívka klenby
Vyzdívka klenby
A klenba je hotová A klenba je hotová
A klenba je hotová

Stavíme zahradní krb

Pro stavbu zahradního krbu a ohniště s posezením bylo vybráno několik našich výrobků. I mě překvapilo, co lze vytvořit pomocí zdicí malty UNI. Se zájmem a s obdivem jsem sledoval přípravu a celou realizaci vyzdívky  Velmi poučná byla především konstrukce malé klenby, která má do budoucna sloužit jako
ozdobné úložiště bukových špalků. 

Pečlivý přístup stavebníka, snad se na mě nebude zlobit, když ho trochu hanlivě nazvu tradičním vesnickým zedníkem, mě opravdu potěšil. S citlivou ohleduplností vybíral do zdiva ty nejhezčí cihly s krásnými starými vytištěnými znaky a reliéfy. Zdicí maltu vyplňoval do všech spár a děr zdiva a povrch malty, která přesahovala cihelnou vyzdívku nebo klenbu, po chvilce zaschnutí nahrubo očistil rýžovým kartáčem. 

Při této pracovní činnosti jsem byl navíc ujištěn, že celá vyzdívka, až vyschne, bude ošetřena klinkerovým olejem Klinkerölem, a některé kamenné části a reliéfy budou napuštěny glazurou na kámen Steinsiegelem. Radost se na tento postup dívat a co teprve, až mě majitelé pozvou na ochutnávku toho, co na tomto ohništi budou připravovat. Vzhledem k tomu, že jsou to moji dobří kamarádi, tak jsem se ani lépe nemohl pozvat … ?

Autor: Vladimír Váňa
Stavba ohniště a krbu Stavba ohniště a krbu
Stavba ohniště a krbu
KNAUF Praha, spol. s r.o.

KNAUF Praha, spol. s r.o.

Praha, Kbely, Mladoboleslavská 949, 19700
Tel: 272 110 111
Web: http://www.knauf.cz
E-mail: info@knauf.cz
Sdílení článku

Sdílejte na sociálních sítích

KNAUF Praha, spol. s r.o.

Praha, Kbely, Mladoboleslavská 949, 19700
Tel: 272 110 111
Tel: 272 110 118
Tel: 844 600 600
Web: http://www.knauf.cz
E-mail: info@knauf.cz

Vybíráme články

Ohodnoťte článek kliknutím:
Hlasovali: 6 uživatelé

  Další články

 • Jaké bylinky jsou ideální pro grilování?Jaké bylinky jsou ideální pro grilování?

  Sůl je stále základ, byť mnozí kuchaři a gurmáni preferují „ochutnání“ potravin, jejich původní chuti, bez přísad. Ovšem co bylinky, jaké jsou ideální právě pro grilování?

 • Jak správně grilovatJak správně grilovat

  Rady jak správně grilovat lze též obalit do slova „zdravě.“ Důležité je přitom, jak zacházet při grilování s ohněm, jak se chovat ke grilovaným potravinám, ale i jak vybrat vhodné maso!

 • Vybíráme zahradní grilVybíráme zahradní gril

  Máte malou terasu a z doutnajícího dřevěného uhlí se vám kouř vždy nahrne do bytu? Nemáte rádi „hrátky s ohněm,“ ale sezónní grilování na zahradě ano? Jaký gril vybrat?

Diskuze na téma "Postavte si sami zahradní krb "

Celkem komentářů: 1

:) 22.02.2017, 17:07:19

Dobrýý! Respekt! Zatím jsem nic takového neviděl. Tedy jedině tohle: http://www.gsmagazin.cz/postavit-venkovni-krb, ale váš článek, je perfektně sepsán, navíc ty fotky jsou super! :)

Přidat nový komentář k  "Postavte si sami zahradní krb "

NAHLÁŠENÍ NEVHODNÉHO PŘÍSPĚVKU zavřít
Opravdu chcete nahlásit administrátorovi tento příspěvek jako nevhodný ? ANO NE