
Jak v zimě pečovat o rostliny v zahradě
O které rostliny je třeba v zimě pečovat a jak? Proč je v zimě dobré zalévat, když zrovna nemrzne, ale také je nedostatek sněhu?
O které rostliny je třeba v zimě pečovat a jak? Proč je v zimě dobré zalévat, když zrovna nemrzne, ale také je nedostatek sněhu?
Jmelí bylo kdysi součástí pohanských obřadů, a je zahalené do celé řady tajemných mýtů a legend. Co nám má jmelí domů přinést?
Kdo jezdil na prázdniny k babičce a dědovi, určitě zde trávil nejvíce času v zahradě. A určitě si též pamatuje, jak taková typická venkovská zahrádka vypadala. Chcete své zahradě vtisknout nostalgii té babičkovské?
Netradiční jedlé rostliny, respektive jejich části, které by vás ani nenapadlo jíst. A přesto je tomu tak, doma je běžně pěstujeme, ale o jejich poživatelnosti, chuti a účincích nic nevíme! Které to jsou a jak je využít?
Pokud nyní přemýšlíte, jak to udělat, aby zahrada nevypadal další zimu tak stroze jako nyní, dlužichy vám pomohou. Stačí vysadit několik různobarevných kultivarů vedle sebe.
Eukalyptus neboli blahovičník můžeme pěstovat v bytě i v zahradě, ale jen po část roku. Pokud však toužíte po rostlině výrazné vůně, může být právě eukalyptus tím pravým řešením.
Proč pěstovat angínovník, jinak též leopardí lilii a nebo leopardí květinu, kam se hodí a jak o něj pečovat?
Na jaře krásně kvete, nedorůstá extrémních rozměrů a její velice zdravé plody zdobí keře až dlouho do zimy, načež lákají ptáky. Třeba strnady a ťuhýky. Zdravotně prospěšný je však i čaj z květů.
Různých květináčů a truhlíků není pro milovníky rostlin nikdy dost, lze však využít i mnohem originálnější „pěstební nádoby.“ A nemusí jít zrovna jen o starý nábytek.
Některé druhy rychle rostoucích dřevin jsou především zdobné, vhodné do okrasné zahrady, jiné však slouží jako živá zásobárna paliva. Seznamte se.
Malý kousek tropů přinesou do našich obydlí levitující kapradiny pojmenované podle podobnosti svých listů s parožím kopytníků – parožnatky! Kam se hodí a jak je pěstovat?
S koncem léta postupně odkvétají letničky až do té poslední a nakonec i trvalky. Přesto se však i na podzim najdou rostliny, které krásně kvetou a rostliny jinak zdobné. Jaké to jsou?
Co všechno byste měli vědět o přesazování vzrostlých stromů a báli jste se zeptat?
Exotické rostliny jsou v našich končinách stejně oblíbené a rozšířené jako exotická zvířata. Češi si v exotice přímo libují. Některé choulostivější druhy rostlin však nepřežijí zimu venku. Jak je zazimovat?
Je tu čas podzimní výsadby ovocných dřevin. Odkdy si můžeme koupit dřeviny školkované (takzvaně prostokořenné) a jaké ovocné dřeviny můžeme vysazovat právě na podzim?
Jak se chovají cibuloviny v zimě, jakými změnami prochází a jak jim můžeme pomoci?
Ptačí zob je ideálním keřem do zahrad, je všestranně využitelný, v zahradě velice prospěšný, nenáročný na půdu a je ideální právě pro živé ploty.
Pokud chceme mít ve své zahradě co nejvíce „ptactva nebeského,“ měli bychom mu zajistit dostatek potravy, ale též vody. Jak a čím se živí ptáci v našich zahradách a jak zde přežívají zimu?
Muškáty (pelargonie) nemusíme každý rok znova kupovat, jsou to trvalky, které je pouze třeba vhodně zazimovat, aby i v dalším roce krášlily naše okna, balkóny, terasy a pergoly.
Okrasné ibišky určitě zná každý, některé odrůdy přežijí venku i zimu, jiné lze pěstovat pouze jako pokojovky. Ovšem jedlý ibišek?