
Jak pěstovat asparágus
Pokud pěstujete asparágus v bytě, vyhovuje mu těsný květináč. Co je to však za rostlinu? Jak ji využijeme a jak ji pěstovat?
Pokud pěstujete asparágus v bytě, vyhovuje mu těsný květináč. Co je to však za rostlinu? Jak ji využijeme a jak ji pěstovat?
Nádherné a exotické lotosové květy mají velmi vysoké nároky a jelikož ty nejvyšší mají na teploty, je jejich pěstování opravdu náročné. Ale proč ne.
Někdo nechce o svažité zahradě ani mluvit, jiný takový pozemek vyloženě vyhledává, protože zná jeho přednosti. Na svažitém pozemku prostě lze kouzlit a to nevídaně.
Břečťanu (Hedera) se nejlépe daří na stinném stanovišti, ne náhodou jím vídáme obrostlé statné stromy v parcích, lesích a starých zahradách.
Záplava pestrobarevných květů, všudypřítomná křehkost pěstovaných rostlin a k tomu kouzelná vůně v ovzduší. Pokud takhle vypadá vaše zahrada snů, je něco špatně. Chybí v ní skutečný život!
Jak se liší květináče z pálené hlíny a ty plastové? Jaké jsou přednosti a naopak nedostatky těchto dvou základních typů materiálů mobilních nádob?
Rostliny lze v zahradě zasadit prakticky do čehokoli. Což nakonec dokazuje i úvodní ilustrační fotografie. Pojďme se projít tisíci podob mobilních nádob.
Doupné stromy jsou staré, napadené, nebo již odumřelé dřeviny, které některé druhy ptáků vyloženě vyhledávají k hnízdění, neposlouží však jen ptactvu.
Plánujete nyní výsadbu nových okrasných dřevin? Věděli jste, že některé lze tvarovat třeba do podoby živých slunečníků?
Jak se zbavit pařezů a je vůbec třeba zbavovat se pařezů po starých a nemocných stromech? Jak je můžeme využít?
I liány je třeba vychovávat, aby nás nepřerostly. A jelikož často obrůstají stavby, plazí se po nich, máme nároky na jejich vzhled vyšší než u volně rostoucích stromů a keřů.
Nádherné květy, pestré listy, jedovaté i jedlé a zdravé plody, neprostupné, trnité keře, opadavé i neopadavé, nízké i vysoké až 5 metrů. To je dřišťál.
Jehličnany jsou v zahradách a parcích oblíbené nejen proto, že jsou stálezelené (tedy s výjimkou modřínu), ale i pro svou rozmanitost – druhovou i tu v podobě šlechtěných kultivarů.
Můžeme si vůbec v našem klimatu vypěstovat dlouhověký olivovník pocházející ze Středomoří? Za pokus to určitě stojí!
Týden mrzlo, napadlo trochu sněhu a zase je tu jaro, byť teprve končí leden. A víte, co můžete udělat? Klidně vysadit nové stromky a keře.
Jaké exotické rostliny si doma snadno vypěstujeme z pecek obsažených v jejich plodech?
Již od února začínáme s výsevem některých druhů rostlin, které budeme v zahradě či skleníku vysazovat v podobě již vitálních sazenic. Jak poznat a vybrat zdravá semínka?
Co jsou barborky? Starý lidový zvyk spojený se svátkem Barbory 4. prosince. Tento den si svobodné dívky trhají větvičky a pomocí nich si předpovídají svatbu.
Především v zimě, kdy jsou všechny ostatní listnáče opadané, oceníme zeleň a krásu těch stálezelených. A kouzlo, které jim dodá jinovatka, už jejich půvab jen podtrhne. Jak o ně ale pečovat?
Rozhodli jste se pro vánoční stromek v květináči? Jak o něj pečovat, aby sloužil dlouhé roky?