
Jak si v zahradě vypěstovat jmelí
Neoddělitelnost jmelí od tradičních českých Vánoc dokazuje i čilý obchodní ruch, který se v tuto dobu kolem jmelí točí. Věděli jste však, že si je můžete vypěstovat ve své zahradě?
Neoddělitelnost jmelí od tradičních českých Vánoc dokazuje i čilý obchodní ruch, který se v tuto dobu kolem jmelí točí. Věděli jste však, že si je můžete vypěstovat ve své zahradě?
Růže u nás patří k nejčastěji vysazovaným okrasným rostlinám, byť není péče o ně zrovna jednoduchá. Odvděčí se nám však opravdu nádhernými květy. Jak růže zazimovat?
Jak využít opadané listí, ale i jehličí, které na svých pozemcích uklízíme? Nejde o nezbytné zlo, ale o dar, který nejen zahradě naopak pomůže.
Tyto zahrady jsou budovány pro slepce a tělesně postižené jako veřejně přístupné prostory, ovšem i vy sami můžete svou zahradu přizpůsobit jejich potřebám. A nakonec se to bude líbit i vám samotným.
Nabízí váš pozemek vlhčí a stinnější místa? Řešíte, čím je osázet či obohatit? A co třeba odolné kapradiny, které porostou i tam, kde by se nedařilo snad ničemu?
Rostliny, které ve vegetačním období pěstujeme na terasách, lodžiích a balkónech, je třeba zazimovat. A pokud jste to ještě neudělali, je nejvyšší čas.
Muškáty (pelargonie) jsou víceleté rostliny, které pěstujeme v sezóně ve venkovním prostředí, zimu by zde však nepřežily. Jak je zazimovat?
Ořešák královský (resp. vlašský) je skutečným králem mezi ovocnými stromy. Jak jej vypěstovat a jakou vybrat odrůdu?
Nechcete se při ošetřování rostlin ohýbat? Zkuste vyvýšený záhon – třeba i metr vysoký. A vybudovat si jej můžete právě nyní.
Jak si doma pěstovat rostliny hydroponicky, v čem a kde se na hydroponické pěstování vybavit?
Fasáda z popínavých rostlin je nejen krásná, ale v případě stálezelených druhů, především břečťanů, i úsporná – rostliny tepelně izolují a kořeny berou vlhkost spodní stavbě.
Třeba na střechách a v trávníku s ním bojujeme, ovšem i mech najde v zahradě své uplatnění, funkci a potěší svým vzhledem. Nebojte se mechu v zahradě.
Změnit barvu květů hortenzie není vůbec složité, nejde to ale s každou květinou tak, jak byste chtěli. Zásadní je půdní reakce a tu můžeme ovlivnit!
Tato „dračí“ rostlina, která umí vypouštět oheň, je vůbec jednou z nejhezčích trvalek, které vydrží na svém stanovišti dlouhé roky. A byť je ve volné přírodě chráněna, můžeme si její sazenice zakoupit.
Dejte si pozor na invazní druhy ve svých zahradách. Nejenže budou trápit vás samé, ale dokonce můžete být finančně postiženi za jejich šíření, pokud překročí hranice vašeho pozemku.
Aksamitníky (u nás více známé pod jménem afrikány) nejsou jen okrasnou květinou, ale i účinným pomocníkem a ochráncem sousedících rostlin a lékem na nemocnou půdu. Jak to dovedou?
Nejen stínění interiéru je důležité, ale také stín v zahradě. Nejenže si v něm můžeme ulevit my sami, ale též mnohé rostliny a živočichové. Jak vytvořit stín v zahradě?
Nejlepším přítelem ibišku je sluníčko a pokud mu je v bytě či na zahradě poskytneme, odvděčí se nám nádhernými květy. Stačí jeden utrhnout, dát si jej za ucho a jste na Hawaji.
Jaké podmínky potřebují zahradní odrůdy macešek ke svému pěstování a jak se macešky rozmnožují ve volné přírodě?
Nejenže je lomikán na skalky ideální rostlinou, ale také patří k nejoblíbenějším. A hodí se dokonce i na zcela rovné zahrady bez skalek. Jaký si vybrat a jak jej pěstovat?