Sdílet
 

Spoříte energii? Využijte bezplatného poradenství ECČB

Datum vydání: 21.10.2003 | autor:
„Energy Centre České Budějovice – 5 let úspěšné přeshraniční spolupráce v oblasti efektivního hospodaření s energiemi“.

Pozvánka na tiskovou konferenci.
Termín konání: úterý 21. října 2003, od 14:00 hod
Místo konání: Hotel Malý pivovar, Primátorský salónek v 1. patře, Karla IV. 8-10, České Budějovice.
Občanské sdružení Energy Centre České Budějovice (ECČB) slaví v těchto dnech pětileté výročí založení. ECČB soustředí své aktivity především na podporu hospodárného využívání energií a využívání obnovitelných zdrojů energií.

Za pět let existence využilo služby bezplatného poradenství ECČB v oblasti úspor energií téměř 4 000 zájemců, zejména z řad široké veřejnosti. Nejčastěji energetičtí poradci ECČB zodpovídají dotazy na téma zateplení rodinných a panelových domů, vytápění a ceny paliv a energií, tepelná čerpadla, sluneční kolektory, kotle na biomasu a možnost získání dotací na energeticky úsporná opatření.
Kromě energetického poradenství jsou vystavovány Energetické průkazy ECČB, zpracovávány energetické studie a je prováděno měření tepelných úniků z budov pomocí infrakamery. ECČB organizuje semináře a exkurze, vydává brožury a publikace, organizuje soutěže a vyvíjí další aktivity ve spolupráci s českými a zahraničními partnery.


V oblasti přeshraniční kooperace spolupracuje ECČB se sousední spolkovou zemí Horním Rakouskem, především s Hornorakouským svazem pro úspory energií (Energiespar-verband), který byl před více než 10 lety založen hornorakouskou vládou.

Tiskové konference se zúčastní:

 • Kommr Josef Fill, zemský rada Horního Rakouska pro energetiku, předseda ECČB,
 • Doc. RNDr. Miroslav Tetter, primátor Města České Budějovice,
 • Ing. Ladislav Fňouka, Jihočeský kraj,
 • Mag. Walter Wöss, jednatel ECČB.
Bezprostředně po tiskové konferenci následuje od 15:00 do 16:30 hod. oslava „5 let ECČB“, která se uskuteční v Jihočeské komorní filharmonii v Č. Budějovicích. Během této akce představí ECČB své úspěšné projekty a partnery a proběhne slavnostní předání cen vítězným jihočeským školám, které se zúčastnily projektu Škola a energie. Tomuto projektu byla udělena záštita hejtmana Jihočeského kraje.
Všichni novináři jsou srdečně zváni na tiskovou konferenci i na oslavu ECČB.
Sdílení článku

Sdílejte na sociálních sítích

Vybíráme články

Ohodnoťte článek kliknutím:

  Další články

 • Co nového v Jihočeském krajiCo nového v Jihočeském kraji

  Dnes se dozvíte informace týkající se rozvoje jihočeského regionu. Záměry kraje i představitelů měst a obcí v souvislosti s plánovanou výstavbou bytů či rodinných domů, informace o získávání nejrůznějších státních dotací…

 • Vstup Česka do Evropské unieVstup Česka do Evropské unie

  Na vstup do EU se připravuje celá Česká republika. Konkrétně v jižních Čechách se bude slavit. Jihočeská hospodářská komora připravuje v souvislosti se vstupem České republiky do Evropské unie hned tři akce a to ve spolupráci s…

 • Jihočeský kraj už zveřejňuje chystané veřejné zakázkyJihočeský kraj už zveřejňuje chystané veřejné zakázky

  Hlásit se do postavení vyzvaného uchazeče o veřejnou zakázku Jihočeského kraje mohou už zájemci na základě oznámení o připravovaném zadání veřejné zakázky, které je k dispozici na webových stránkách kraje. Umožňuje to…

Diskuze na téma "Spoříte energii? Využijte bezplatného poradenství ECČB"

Buďte první a napište komentář k  "Spoříte energii? Využijte bezplatného poradenství ECČB"

NAHLÁŠENÍ NEVHODNÉHO PŘÍSPĚVKU zavřít
Opravdu chcete nahlásit administrátorovi tento příspěvek jako nevhodný ? ANO NE