Sdílet
 

Rekonstrukcí svého domu především získáte

Datum vydání: 07.01.2013 | autor:

Rekonstrukce z praktických důvodů se provádí za účelem opravy závad, zlepšení funkčnosti domu, nebo snížení nákladů za spotřebu energií. Rekonstrukcí z estetických důvodů chceme zlepšit kvalitu a vzhled našeho bydlení, jako například rekonstrukcí kuchyně, koupelny, nebo realizací nové fasády, často včetně zateplení. Tyto důvody se většinou prolínají, proto opravami, výměnou dosluhujících částí domu a jeho zateplením vylepšíme i celkový vzhled stavby a zvýšíme tržní hodnotu domu.

Rekonstrukce domovního štítu
Rekonstrukce domovního štítu

Co rekonstrukce domu obnáší

Prioritou při rekonstrukci jsou opravy, které řeší havarijní stav domu a zvýší bezpečnost jeho obyvatel. Tyto opravy se mohou týkat špatného stavu střechy, komína či fasády, kde hrozí nebezpečí odpadávání jejich částí, což ohrožuje osoby, které se v okolí domu pohybují. Stejně tak rizikové jsou staré nebo již nevyhovující rozvody vody, elektřiny, plynu a odpadů. Při rekonstrukci se kromě oprav a výměn rozvodů nejčastěji provádí především zateplování fasády a střechy, mění se okna a dveře, podlahy, rozvody topení a kotel.

Zateplení = úspora

Zateplením domu se především výrazně sníží jeho energetická náročnost. Z domu uniká mnohem méně tepla a tím se výrazně sníží náklady na vytápění. Zateplení domu má však skutečně smysl, pokud současně se zateplením fasády provedeme i zateplení střechy a výměnu oken a vstupních dveří.
Zateplení fasády
Zateplení fasády
Rekonstrukce střechy a realizace půdního bytu
Rekonstrukce střechy a realizace půdního bytu

Další výhody zateplení

Zateplením domu získáte víc než „jen“ úspory za jeho vytápění. Místnosti se v létě nepřehřívají a v zimě neprochlazují. Sníží se riziko kondenzace vodní páry na stavebních konstrukcích a tím se zamezí tvorbě plísní. Méně se tvoří tepelné mosty a teplota v místnostech je stabilní. Topná soustava může jet na nižší výkon, čímž se prodlužuje její životnost a snižují náklady za vytápění. Dům má mnohem lepší protihlukové vlastnosti a je odolnější vůči nepříznivým klimatickým vlivům. Zateplení domu má také pozitivní vliv na jeho statiku - bod mrazu se posune z obvodového pláště do tepelného izolantu, budova je tak chráněna před promrzáním, sníží se riziko praskání stěn vlivem teplotních změn a výsledkem je prodloužení životnosti domu.

Nová elektroinstalace

Drtivé množství starých rozvodů elektroinstalace nesplňuje současné požadavky na funkčnost a bezpečnost. Mezi častý problém patří nedostatek zásuvek a výsledkem je byt plný prodlužovacích kabelů. Zásuvkové okruhy jsou často poddimenzované a při vyšší zátěži vypadávají, nebo elektroinstalace dokonce hoří. Izolace vodičů nad svítidly se rozpadá a vypínače špatně fungují. V takovém případě je výměna elektroinstalace nezbytností.
Rekonstrukce střechy
Rekonstrukce střechy
Rekonstrukce odpadů
Rekonstrukce odpadů
Rekonstrukce odpadů a rozvodů vody
Rekonstrukce odpadů a rozvodů vody
Rekonstrukce koupelny
Rekonstrukce koupelny

Výměna rozvodů vody

Především starší ocelové potrubí vodovodních systémů je zaneseno vodním kamenem a organickými usazeninami. Mělo by se proto vyměnit za nové. Hrozí nebezpečí havárií v podobě prasklých trubek či netěsnících spojů. Při průtoku vody zanesenými trubkami je navíc negativně ovlivněna její kvalita.

Rozvody topení a nový kotel, respektive rekonstrukce topného systému

Při rekonstrukci domu je dobré zvážit i výměnu starých otopných systémů za nové. Předejdeme tak havárii v důsledku selhání stárnoucích komponentů stávajícího otopného systému a zvolíme-li vhodný, ekonomický a efektivní způsob vytápění, výrazně uspoříme. Častá je například výměna kotle na tuhá paliva za plynové topení, nebo krbová kamna či krb s teplovodní vložkou.

Zdroj: www.milkaro.cz
Milkaro 1 s.r.o.

Milkaro 1 s.r.o.

Lišov, Hůrky, Hůrky 67, 37372
Tel: 773 500 021
Web: http://www.milkaro.cz
E-mail: milkaro@milkaro.cz
Sdílení článku

Sdílejte na sociálních sítích

Milkaro 1 s.r.o.

Lišov, Hůrky, Hůrky 67, 37372
Tel: 773 500 021
Web: http://www.milkaro.cz
E-mail: milkaro@milkaro.cz

Vybíráme články

Ohodnoťte článek kliknutím:
Hlasoval: 1 uživatel

  Další články

 • Pasivní dům je už nezbytná investice!Pasivní dům je už nezbytná investice!

  Pokud si nechcete pořídit dům jako špatnou investici, která bude od roku 2020 znehodnocena, je nutné stavět už nyní pouze v pasivním standardu. Seznamte se s pasivním domem budoucnosti - Nero 2009.

 • Typovým domem srpna 2010 je pasivní Nero 2009Typovým domem srpna 2010 je pasivní Nero 2009

  Rodinný typový dům Nero 2009 se stal typovým domem srpna 2010 pro jednoduchý a působivý návrh, praktické řešení svých dispozic a variabilitu výstavby. Může být postaven ve čtyřech energetických standardech - jako vyhovující,…

 • Pasivní elegáni mění standardy bydlení

  Nabízíme vám příjemné bydlení v nových rodinných domech v lokalitě Za Chmelnicí v malebném městečku Lomnici nad Lužnicí. Novostavby v této lokalitě vychází z jihočeské tradice s vnitřní perspektivou. Na pozemcích od 600 do…

Diskuze na téma "Rekonstrukcí svého domu především získáte"

Buďte první a napište komentář k  "Rekonstrukcí svého domu především získáte"

NAHLÁŠENÍ NEVHODNÉHO PŘÍSPĚVKU zavřít
Opravdu chcete nahlásit administrátorovi tento příspěvek jako nevhodný ? ANO NE