ČESKÉSTAVBY.cz - vše o stavbě, zahradě a bydlení

Nejste přihlášen(a).

Izolace střechy

Zateplení střechy ušetří peníze za topení i chlazení

Zateplení střechy ušetří peníze za topení i chlazení

Jak vybrat správnou metodu zateplení pro různé druhy střech a kolik energie její aplikací vlastně ušetříme?

VIDEO: Jak na zateplení šikmé střechy

VIDEO: Jak na zateplení šikmé střechy

Jak správně zateplit podkroví šikmé střechy? Podívejte se na podrobný video návod, který odhaluje postup zateplení izolací z kamenné vlny krok za krokem.

Rekonstrukce střechy před realizací půdní vestavby

Rekonstrukce střechy před realizací půdní vestavby

Rekonstrukce střechy na půdní vestavbu bývá organizačně stejně náročná jako stavba či rekonstrukce rodinného domu. Novou bytovou jednotku však získáme levněji.

Hrubé chyby střech s obytným podkrovím

Hrubé chyby střech s obytným podkrovím

Střecha vždy plnila funkci ochrany stavby před povětrnostními vlivy (zadržování srážek a teplotních zisků z oslunění), podstřeší je v zimě vystaveno neomezenému pronikání chladu, v létě slunce v tomto prostoru vytváří nesnesitelné vedro. Vítr přivádí do podstřeší chlad a nečistoty, také hluk z okolí se do podstřeší šíří bez omezení. Krov je vlhkostními změnami a vlivem netěsnosti skládané krytiny vystaven celé škále vlivů ohrožující životnost dřeva.
K bydlení se podkrovní prostory šikmých střech využívají relativně krátkou dobu. Malé až žádné zkušenosti, s touto speciální vestavbou, vedly k četným hrubým chybám.

Proč se vyplatí nadkrokevní tepelná izolace?

Proč se vyplatí nadkrokevní tepelná izolace?

Nadkrokevní tepelné izolace jsou poslední dobou hitem, ale není tomu náhodou. Důvody jsou zcela pragmatické a systémů nadkrokevních izolací se nabízí mnoho. Inspirujte se.

Střecha je klíčem k půdní vestavbě

Střecha je klíčem k půdní vestavbě

Kdy a proč je třeba rekonstruovat střechu před realizací půdního bytu?

Jak účinně izolovat ploché střechy a terasy

Jak účinně izolovat ploché střechy a terasy

K nejdůležitějším krokům při realizacích plochých střech patří kvalitní provedení hydroizolační a termoizolační vrstvy.

8 rad, jak vybrat novou střechu právě pro váš dům

8 rad, jak vybrat novou střechu právě pro váš dům

Rekonstrukce střechy, respektive její výměna za novou, je vedle zateplování budov a výměn oken a dveří nejčastější sezónní stavební prací. Jak se ale rozhodnout a nepochybit?

Jak se izoluje plochá střecha

Jak se izoluje plochá střecha

Izolace staveb proti vodě je jednou ze stavebních činností s nejvyššími nároky na odborné provedení a použití kvalitních materiálů.

Hydroizolace z PVC – moderní řešení plochých střech

Hydroizolace z PVC – moderní řešení plochých střech

Hydroizolace z měkčeného PVC přiblíží odolnost ploché střechy vlastnostem té šikmé s tradiční krytinou.

Jak zateplit šikmou střechu?

Jak zateplit šikmou střechu?

Vložit tepelnou izolaci nad krokve, mezi ně, či pod ně? Důležitá je dostatečná tloušťka izolantu, nízká tepelná vodivost, správná realizace, vzduchotěsnost, hydroizolace a cena.

Jak izolovat plochou střechu

Jak izolovat plochou střechu

Asfaltové pásy, PVC fólie, stěrky a nebo stříkané hydroizolace? Jak zaizolovat plochou střechu?

Foukaná tepelná izolace nabízí zateplení bez odpadu

Foukaná tepelná izolace nabízí zateplení bez odpadu

Křivka cen energií za poslední roky stoupá a teplo již nikdy levné nebude. Foukaná tepelná izolace však nabízí bezodpadové zateplení stropních nebo střešních konstrukcí nových i stávajících budov.


Izolace střešní zahrady

Dotaz: Dobrý den, chci se zeptat ohledně provedení střešní zahrady. Na internetu jsem narazil na desky agro,(www.baugardens.cz)které slouží jako náhrada zeminy pro použití právě na střešních zahradách a zároveň prý působí jako částečná izolace. Tak bych poptřeboval poradit jestli bych tam měl dát tyto desky nebo běžný substrát, hlavně také kvuli zatížení střechy .

Energy Centre České Budějovice

Podle dostupných údajů dodavatele desek agro z internetu je patrně možné tyto desky na střešní zahradu použít. Výrobce udává, že se…


Izolace půdních prostor a střechy

Dotaz: Dobrý den. Mám RD s plochou střechou (plech podbitý deskami. Strop v horním patře je klasický trámový strop. Jednotlivé trámy jsou v osových vzdálenostech cca 80, zespodu v části budovy ještě podbíjení prkny s omítkou na rákos a shora prkenný záklop, dutina mezi trámy foukanná izolace cca 20 cm klimatizer , v části budovy sádrokarton, parozábrana, 5cm souvislá izolace z minerální vaty, 15 cm minerální vata jen mezi trámy. Na horním záklopu z desek je použita jsou na maltové mazanině cihlové půdovky, na tom bylo cca 15 cm škváry, kterou jsem již odstranil. Hodlám ještě v tomto půdním prostoru namísto škváry položit desky z minerální vaty (roli tam vikýřem nedostanu) - je lepší Orsil Orsik nebo Rockwool? Tloušťka 16 cm? Mám odstranit i stávající cihlové půdovky a položit nové tepelné desky na dřevěné desky? Bojím se, že jelikož budou půdovky mezi izolacemi, bude u nich rosný bod, navíc asi zbytečně zatěžují strop. Jediné jejich plus snad protipožární ochrana? Budoucí půda nebude pochozí, jen tam provedu doporučený deskový most. Nenastěhují se do tepelných desek hlodavci, hmyz (známý mi doporučil horní překrytí desek z min. vaty terpapírem, ale všiml jsem si na těchto stránkách, že je to špatně) Děkuji

Energy Centre České Budějovice

Z Vašeho popisu vyplývá, že snad část domu má plochou střechu a část půdu. K opatření na půdě – stávající strop má již v…


Správná skladba zateplení půdního prostoru

Dotaz: Dobrý den, prosím o radu, jak zateplit půdní prostor (podkroví). U následující střechy: - šablona, terový papír (asi), plné desky, a trámy o výšce 14 cm. Zajímalo by mě odpovědi na tyto dotazy: - kolik centimetrů minerální vaty ( s roštem počítám) - jak s parozábranou a odvětráváním - izolace zděné příčky cca 10 cm ( poroterm, itong) - kolik centimetrů polystyrénu. Uvedenou izolaci bych použil prozatím jako izolaci stropu (položil na podlahu půdy). Předem děkuji za váš čas a odpoveď na uvedené dotazy. S pozdravem Vágner

Energy Centre České Budějovice

Jedná se patrně o stávající střechu, kde skladba střešního pláště nad krokvemi není správně provedená s ohledem na vestavbu podkroví.…


Kondenzace vlhkosti na bocích vikýřů

Dotaz:Dobrý den,letos v létě jsme provedli půdní vestavbu do zrekonstruovaného půdního prostoru.K izolaci jsme použili vatu 16 cm mezi krovy + 6cm mezi nosné konstrukce sádrokartonu,parozábrana s vrstvou Al.Celá střecha je pokryta kontaktní difúzní folií.Na bocích vikýřů je vně použit cetris.Na severní straně na boku vikýře se po prvních mrazících utvořila vlhká mapa cca 30 cm pod plastovou trubkou(vyústění odtahu par) z koupelny,která bude v místnosti kde se nachází severní bok vikýře.Místnost je zatím v hrubé omítce+sádrokarton,spoje mezi nimi jsou protaženy akrylovým tmelem.Je možné,že by se vzdušná vlhkost difúzí dostala kolem spojů omítka sádrokarton do izolace a tam na chladné plast.trubce kondenzovala a stékala do kontaktního místa s cetrisem a prosákla ven??Uvnitř na povrchu sádrokartonu není nic vidět.Nebo mám hledat problém jinde,porušená parozábrana,mezera v izolaci atd.Pomohlo by obložení cetrisu z vnějšku fasádním polystyrenem cca.3cm(více bych nerad,je tam malý přesah střechy)při následné opravě fasády??A ještě je normální,že tep.izolace je ze strany chladné půdy orosená??Můžou to způsobovat prostupy kabelů ke světlům??v těch místech je to nejvíc.Za odpověď a ochotu Vám předem ďekuji,....s pozdravem M.Janota

Energy Centre České Budějovice

Příčina těchto poruch se často hledá velmi obtížně. U prostupů různých vzduchotechnických potrubí bývá kondenzace častá. Může to…


Izolace střechy

Dobrý den, potřeboval bych poradit s izolací do střechy. Máme v projektu nadkrokevní izolaci, ale firmy, které jsme oslovili na realizaci, s ní nemají zkušenosti, nebo nám doporučili izolaci mezi krokve, která nás prý vyjde levněji. Co je tedy lepší pro zateplení šikmé střechy – nadkrokevní zateplení, mezi krokvemi nebo případně i pod krokvemi? Jedná se o novostavbu.

Divize ISOVER, Saint-Gobain Construction Products CZ a.s

Dobrý den, u novostavby je výhodnější aplikovat izolaci nad krokvemi.Vyvarujete se problémům se složitým řeším parozábrany u řady…

Izolace je zásadní téma při stavbě nebo rekonstrukci střechy. Střechu je potřeba izolovat proti vodě, vlhkosti, důležitá je tepelná a někdy také zvuková izolace. Jak vybrat tu pravou střešní izolaci, jak ji pokládat buď svépomocí nebo za asistence profesionálů, to vše se dozvíte u nás. Přečtěte si rady od odborníků nebo přímo od výrobců izolačních materiálů.

Reklama