20 let kvalitních střech

20 let kvalitních střech

Společnost DVOŘÁK-STŘECHY oslavila 20 let na českém trhu, během kterých realizovala mnoho krásných a odolných střech. Seznamte se.

Jaký plech byste si vybrali pro svou střechu?

Jaký plech byste si vybrali pro svou střechu?

Neodmyslitelnou součástí střechy jsou právě klempířské prvky, respektive oplechování prostupů a štítů, úžlabí a okapy. Vždy je třeba pečlivě zvážit, jaký materiál bude použit.

Nová střecha jedním tahem

Nová střecha jedním tahem

Jak často kontrolujete stav své střechy? Nebo se na ni alespoň letmo podíváte? Nezapomeňte, že pravidelnou kontrolou a drobnými opravami předejdete nákladnějším opravám. V některých případech už to ale nestačí.

Jak prodloužit životnost střechy

Jak prodloužit životnost střechy

Máte zcela novou či zrekonstruovanou střechu, aby ale vydržela co nejdéle, je třeba se o ni starat. Jak prodloužíme životnost střechy na maximum a jak zachovat funkčnost staré střechy?

Aby do vaší chalupy nezatékalo

Aby do vaší chalupy nezatékalo

Chalupy a chaty vyžadují pravidelnou péči a na prvním místě je právě jejich ochrana před zatékáním vody. Klempíř je na chalupě a chatě jako doma.

Největší nepřítel plechových střech? Předsudky

Největší nepřítel plechových střech? Předsudky

Donedávna často opomíjené plechové střechy jsou dnes opět velmi oblíbené. Do karet jim hraje jejich nízká hmotnost, snadná pokládka, pestrá škála profilů a barevnosti, odolnost a trvanlivost. Naopak obavy z koroze či zvýšeného hluku za deště nejsou na místě.

Plechová střecha lehká a praktická

Plechová střecha lehká a praktická

Plech je rychlým a lehkým řešením pokrytí střechy staré i nové. Existuje více materiálů, z nichž je nejvíce upřednostňována finančně nejnáročnější, ale i nejtrvanlivější měď. Stále větší oblibu však má třeba i poplastovaný ocelový plech. Kromě plechu na střeše se pak s klempířskými prvky nejčastěji setkáváme v případě okapů a dalších doplňků střech našich staveb.

Vyberte kvalitní klempířské prvky

Vyberte kvalitní klempířské prvky

Základní pokrytí střechy pochopitelně tvoří střešní krytina, jejíž výběr je i prvním krokem při volbě střechy. Ale na její kvalitě se podílejí i klempířské prvky. Jejich význam a výběr není dobré podceňovat. Důvod je jasný – mohli bychom si tímto způsobem časem přivodit problémy, které nám nejen vyloudí finanční prostředky navíc, ale i čas a shánění řemeslníků.

Kapky v okapech - II. díl

Kapky v okapech - II. díl

Nejvíce oblíbené jsou okapy z pozinkovaného ocelového plechu. Tento druh však nevydrží dlouho lesklý, velice brzy zoxiduje a jeho barva se změní na šedou. Musí se tedy opatřit ochranným nátěrem a to nejen z estetických důvodů ale i kvůli zvýšení trvanlivosti. Používají se syntetické barvy a nově i barvy ředitelné vodou. I přes tuto ochranu není takový okap „nesmrtelný“. Jeho životnost se pohybuje mezi 15 až 25 lety. Po této době je nutné okap vyměnit. Výjimku tvoří okapové systémy chráněné plastem. Ty mají vysokou životnost a nemusí se ani natírat.

Kapky v okapech- I. díl

Kapky v okapech- I. díl

Okap je velice důležitý. Když prší, odvádí vodu mimo stavbu. Když okap mít nebudete, nebo bude nekvalitní, dostane se vám voda do základů stavby. A to potom znamená jediné – podmáčení. Při výběru okapového systému musíte mít na paměti několik kritérií. Za prvé jeho dimenzování musí odpovídat ploše střechy a četnosti srážek. Výběr materiálu pak záleží na vašem vkusu a také, samozřejmě, na financích. Než ale přejdeme k podrobnostem, pojďme si okapový systém nejdříve představit.