Vrty pro vertikální tepelná čerpadla

Vrty pro vertikální tepelná čerpadla

Rozhodli jste se pro tepelné čerpadlo využívající energii země nebo vody? Nejvyšší topný faktor nabízí právě tepelná čerpadla využívající zdroje z vertikálního vrtu.

Hospodařte s vodou na svém pozemku

Hospodařte s vodou na svém pozemku

Šetrnost se při využívání přírodních zdrojů vždy vyplatí. A o čem jiném by mělo toto pravidlo platit nejvíce než o životadárné vodě.

Vyplatí se budovat vlastní studny?

Vyplatí se budovat vlastní studny?

Vlastní studna se vyplatí nejen chalupářům, ale i majitelům rodinných domů. Kvalitní voda z vlastní studny se stane rodinným pokladem.

Jak si zařídit povolení na studnu?

Jak si zařídit povolení na studnu?

Plánujete vybudování vlastní studny, ale nemáte představu, jak si vyřídit povolení? Co všechno hraje roli, co potřebujete a jak dlouho to bude trvat?

Kdy se vám studna vyplatí?

Kdy se vám studna vyplatí?

Obyčejná voda, přitom základ veškerého života a drahocenná kapalina s mimořádným ekonomickým významem. Tekutina, bez které bychom nebyli ani my a která z větší části tvoří i naše těla. Kdo má vlastní zdroj užitkové a ideálně pak pitné vody, má vyhráno. Kdy se však vyplatí na svém pozemku vrtat či kopat studnu a kdy nikoli?

Nové studny stále v kurzu

Nové studny stále v kurzu

Nová studna a její realizace v základních otázkách a odpovědích. Jaká povolení musíme zajistit a jak dlouho bude trvat, než ze studny budeme čerpat čistou vodu?

Když studnu, tak vrtanou

Když studnu, tak vrtanou

Chcete jednou provždy vyřešit dostupnost kvalitní pitné vody pro váš domov? Máte zahrádku a rádi byste ušetřili za její zalévání? Pak si nechte zpracovat důkladný hydrogeologický průzkum a pořiďte si vlastní zdroj vody - studnu. Taková investice zabezpečí kvalitní vodu bez dalších nákladů nejen vašim dětem, ale i dalším generacím.

Bezvýkopové technologie usnadní ulici život

Bezvýkopové technologie usnadní ulici život

Potřebujete přivést přípojku vody, plynu, eletřiny či kanalizace k vašemu domu? Pak zapomeňte na tradiční výkopy! Řízené i neřízené protlaky splní stejný účel mnohem rychleji a efektivněji při minimální stavební připravenosti a bez narušení vozovky.

Mít vlastní studnu nestačí

Mít vlastní studnu nestačí

Studna je synonymem čistoty, tekutiny, hloubky, prostě vody. Kdo ji nemá, musí veškerou svou vodu platit. Ne všude ji ale lze vykopat a ne v každé studni je voda pitná. Ovšem ani zalévání zahrady zdarma není k zahození.

Majitelé studní, pozor!

Majitelé studní, pozor!

Pokud máte na svém pozemku studnu, ověřte si, zda k ní nepotřebujete povolení k odběru vody. Všichni majitelé studní, kteří z nich čerpají vodu, musí mít povolení k odběru podzemní vody, stavební povolení a kolaudační rozhodnutí. Podnikatelé, které mají na svém objektu studnu, musejí podniknout patřičné kroky, pokud nechtějí, aby jim povolení k odběru přestalo platit.

Živá voda nejen v pohádkách

Živá voda nejen v pohádkách

Bez vody si nelze představit život a vůbec nejde o frázi. Přesvědčujeme se o tom denně. Voda tvoří až dvě třetiny těla člověka. Bez jídla vydržíme 40 dní, ale bez vody jen 2-3 dny. Potřebujeme ji opravdu denně, čistou, průzračnou, zdravou. Řecký lékař Hippokrates už ve 4. století před naším letopočtem hovořil o tom, že kdo žije tam, kde je čistá voda, je zdravý. Známá je i jeho rada, že lékař, který přichází do neznámého města, by měl mít jasnou představu o vodě, kterou užívá tamější obyvatelstvo.

Vlastní studnou ušetříte

Vlastní studnou ušetříte

Tak jako potřebujeme vzduch k dýchání, tak potřebujeme jídlo a vodu, abychom přežili. V současné době je naprosto přirozené, že otočíme vodovodním kohoutkem a teče nám teplá a studená voda, aniž bychom museli vynaložit více energie. Doby, kdy se chodilo s vědrem ke studni jsou dávno pryč.
Kvalitní pitná voda je v dnešní době k nezaplacení, obzvlášť máme-li vodu z vlastní studně. Když spočítáme, na kolik se cena vodného za posledních 10 let zvýšila, ušetříme tím část z rodinného rozpočtu. Platíme totiž jenom stočné a náklady na vodné nám odpadají.